• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Денисова повідомила про мікроінсульт у українського політв'язня в Росії

В українського політв'язня кримськотатарського походження Сервета Газієва стався мікроінсульт в СІЗО у Ростовській області, де його незаконно утримують

Сервет Газієв
Сервет Газієв / facebook.com/denisovaombudsman
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової

"Адвокат українського політвʼязня, кримського татарина Сервета Газієва, який незаконно утримується в "ФКУ СІЗО-5 ГУФСІН Росії по Ростовській області" повідомив, що у його підзахисного стався мікроінсульт, який викликав параліч обличчя", — написала вона.

За словами адвоката, лікар швидкої, яку викликали в СІЗО, це спростувала і сказала, що політвʼязень цілком здоровий і не потребує допомоги.

Газієв також скаржився на загострення хронічних захворювань: шлунково-кишкового тракту, хвороби ніг, суглобів, серцеві і головні болі.

Але його звернення в СІЗО про надання медичної допомоги та проведення лікарського огляду ігноруються.

Денисова вказує, що дії Росії розцінюють як тортури і нелюдське поводження і порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Омбудсмен звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяні Москалькової з вимогою відновити права Газиева і забезпечити йому необхідну медичну допомогу.

Зокрема, госпіталізувати в стаціонар медустанови, провести медобстеження і подальше лікування, а також сприяння в обранні іншого запобіжного заходу, не повʼязаного з взяттям під варту, через критичний стан здоровʼя.

Також вона вимагає дати правову оцінку злочинним діям адміністрації СІЗО і притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Вона також закликала міжнародне співтовариство продовжувати тиск на РФ з вимогою звільнити бранців Кремля.

Нагадаємо, за словами Денисової, станом на кінець червня, в Росії і на окупованих територіях в неволі перебувають 405 громадян України, серед яких 44 військовослужбовців і 30 жінок

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua