• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Денісова розповіла, чому мешканці ОРДЛО беруть російські паспорти

Українцям, які мешкають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, уже видали близько 584 тис. паспортів Російської Федерації

Людмила Денісова
Людмила Денісова
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла в ефірі телеканалу Донбас Онлайн, передає "ДС".

"Наразі, за нашими даними, 584 тис.паспортів видано громадянам України, які мешкають на цих територіях. Частина наших громадян з них є ще і внутрішньо переміщеними особами", — сказала омбудсменка.

За її словами, українці, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, беруть російські паспорти, аби отримати низку виплат або послуг.

"Чому людина бере цей російський "аусвайс" — щоб була можливість отримати якісь додаткові виплати, полікуватися, бо якщо особа не має такого "паспорту", тоді не надають медичного лікування. Особа не може купити певні ліки або отримати їх безкоштовно. Ще це стосується тих, хто працює або вчителями у школі, або лікарями у медзакладах. Якщо вони не отримують такі паспорти, тоді вони взагалі позбавляються роботи. Тому люди, щоб вижити, беруть ці паспорти", — вважає Людмила Денісова.

Вона також нагадала, що восени у Росії відбудуться вибори до Державної думи.

"І вони вважають, що там (на тимчасово окупованій частині Донбасу — ред.) буде теж щось на кшталт виборчого округу, і громадяни України, які отримають ці "аусвайси", підуть голосувати", — зазначила Денісова.

"І ми знаємо, що їх зараз змушують реєструватися на сайті виборчому, щоб потім проголосували за російську владу", — додала вона.

Як писала "ДС", Людмила Денісова розповідала, що окупанти примушують українців в ОРДЛО брати російські паспорти, погрожуючи звільненням з роботи та проблемами з подальшим працевлаштуванням.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua