• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Денісова розповіла, скільки кримських татар Росія переслідує за політичними мотивами

Росія переслідує за політичними мотивами понад 90 кримських татар

Людмила Денісова
Людмила Денісова
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила Уповноважений з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

"93 кримських татарина переслідуються Російською Федерацією за політичними мотивами. З них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ, а 15 — позбавлені права на свободу пересування, адже перебувають у тимчасово окупованому Криму під адміністративним наглядом", — зазначила омбудсменка.

Денісова нагадала, що 18 травня Україна вшановує памʼять жертв депортації кримських татар у 1944 році та відзначає День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу.

"Протягом трьох днів радянська влада депортувала з півострова майже 200 тисяч кримських татар. А потім намагалася знищити історичну пам’ять про велику трагедію. Лише на початку 1990-х років кримські татари вибороли собі право повернутися на Батьківщину. Проте лихо повторилося у 2014-му. В результаті окупації півострова Росією, багато кримських татар змушені залишати свою землю. Вже восьмий рік кримськотатарський народ змушений боротися за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, розмовляти власною мовою, зберігати традиції та культуру", — заявила Людмила Денісова.

Як писала "ДС", за даними Офісу омбудсмена, на сьогодні без вісті зниклими внаслідок окупації Криму і конфлікту на Донбасі вважаються 258 громадян України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua