• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Денісова відреагувала на погрози мера Франківська звільнити з міськради невакцинованих

Омбудсменка Людмила Денісова направила листа міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу через його погрози позбавити премій і скоротити працівників виконавчого комітету міськради, які не захочуть вакцинуватися проти коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Офісу Омбудсмена України в Telegram, передає "ДС".

Як повідомляє Офіс Омбудсмана, під час моніторингу Facebook уповноважена ВРУ з прав людини виявила повідомлення Марцінківа про те, що працівники виконавчого комітету міськради мають бути 100% вакциновані. А в разі відмови від щеплення, за його словами, до них будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу, зокрема, звільнення.

"Задля недопущення порушення конституційних прав працівників, за ініціативою Омбудсмана було направлено лист до міського голови м. Івано-Франківськ, в якому наголошено на обов'язковості дотримання Конституції та законів України.

Стаття 43 Конституції України гарантує право кожного на працю і захист від незаконного звільнення".

Денісова зазначила, що згідно з наказом МОЗ від 24 грудня 2020 року, вакцинацію від коронавірусу визначено як добровільну для всіх груп населення та професійних груп. А Кодекс законів про працю України забороняє будь-яку дискримінацію в сфері праці.

Крім того, уповноважена звернула увагу на те, що в своїй резолюції 2361 (2021) Парламентська Асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обовʼязковою і ніхто не може зазнавати політичного, соціального або іншого тиску для її проходження.

Нагадаємо, 31 серпня мер Івано-Франківська Руслан Марцінків опублікував у Facebook допис, у якому дав працівникам виконавчого комітету міськради два тижні на вакцинацію від COVID-19, інакше пообіцяв їх звільнити.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua