• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Денісова вже зачекалася відповіді від російської обмудсменки щодо візиту до Криму

Реклама на dsnews.ua

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вже два місяці чекає на відповідь російської омбудсменки Тетяні Москальковій щодо візиту до анексованого Криму

Про це Денісова заявила у коментарі "Крим. Реалії", передає "ДС".

Денісова каже, що надіслала запит Москальковій ще в жовтні.

"Я б дуже хотіла поїхати і відвідати в’язниці, де перебувають наші громадяни, перевірити умови утримання там. Тому що, коли родичі або самі ув’язнені, або їхні адвокати нам пишуть листи чи телефонують про те, що там умови неможливі, не дають медичне лікування, не дають ліки, а потім пані Москалькова на ПАРЄ, на засіданні комітету з прав людини каже, що все добре, що все прекрасно – це готель "5 зірок", що може Уповноважена (з прав людини з України — ред.) поїхати. Так я хочу скористатися цим правом", — заявила Денісова.

Обмудсменка звернулася з цього приводу до російської колежанки.

"Я звернулася до неї і сказала: "Якщо ви, пані Москалькова, таке сказали, чому я не їду? Я прошу вас забезпечити мені таку можливість, і все ж побачити наших громадян", — каже Людмила Денісова.

Вона додала, що хотіла б побачити не тільки місця несвободи, але й те, як живуть кримчани в умовах анексії. Проте поки, зазначила Денісова, відповіді від Москалькової немає.

У жовтні Людмила Денісова під час виступу на комітеті ПАРЄ з питань рівності та недискримінації повідомила, що Росія не дотримується в анексованому Криму прав кримських татар, дискримінує корінне населення.

Як писала "ДС", у прокуратурі заявили, що наразі існують певні складнощі з оголошенням у міжнародний розшук через Інтерпол обвинувачених та підозрюваних у "кримських справах".

    Реклама на dsnews.ua