• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Деокупація Донбасу: Резніков наголосив на необхідності амністії, але з умовою

Реклама на dsnews.ua

Віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що амністію після деокупації потрібно робити обов'язково, але військові злочини та злочини проти людства не підпадають під амністію ні в якому разі

Про це йдеться в повідомленні "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Необхідно відповісти на питання, яку ми як держава Україна бачимо потенційно перспективу амністії. Для того, щоб зняти всі страхи, ми говоримо, що в свій час міжнародна практика говорила, що до 80-х років минулого століття будь-які військові конфлікти закінчувалися як правило тотальною амністією. Але група експертів ООН почала вивчати і заявила, що це не призводить до завершення конфлікту всередині країни, так як немає відповідей у людей, які постраждали в цьому конфлікті ... Тому головна ідея дуже проста — амністію потрібно робити обов'язково, але військові злочинці, злочини проти людства, там є перелік, вони не підпадають під амністію ні в якому разі", — зазначив віцепрем'єр.

Резніков підкреслив, що амністія потрібна ще й для того, щоб інтегрувати громадян, які були під окупацією.

"Хтось сьогодні працює в школі, хтось в лікарні, в мерії, на пожежній станції, і так далі. Тому ми чітко говоримо, що з одного боку це співпраця з окупаційним режимом. Але чи підлягає вона покаранню в майбутньому? Ми вважаємо, що ні", — додав він.

За словами Резнікова, розглядаючи питання амністії, потрібно розрізняти, наприклад, тих, хто забезпечував життєдіяльність тимчасово окупованих територій, тих, хто був у складі окупаційних сил РФ, але не завдали шкоди життю і здоров'ю громадян, а також тих, хто був у складі вищого керівництва окупаційних сил.

"Ми пропонуємо ввести такі градації, щоб далі було легше, під час роботи створених органів правосуддя, розмежовувати, хто несе відповідальність за Кримінальним кодексом, а хто підпадає під деякі обмеження в правах, те, що сьогодні називають люстрація", — зазначив Резніков.

За словами віцепрем'єра, процедура амністії буде визначатися в окремому законі, а проєкт закону про держполітику перехідного періоду лише визначає її основні положення. Зокрема, що безумовна амністія неможлива. Крім того, іноземців не будуть амністувати або звільняти від відповідальності.

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков висловив думку, що нова адміністрація в США та інші політичні зміни у світі найближчим часом можуть надати нового імпульсу в переговорах з мирного врегулювання на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua