• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Деокупація Криму має бути частиною врегулювання конфлікту в Україні, – голова ОБСЄ

Врегулювання конфлікту в Україні має відбуватися з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи АР Крим та місто Севастополь

Анн Лінде
Анн Лінде
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр закордонних справ Швеції, чинний голова ОБСЄ Анн Лінде, інформує "ДС".

"Шведське головування визначає надзвичайно важливе значення Спеціальної моніторингової місії в Україні та намагатиметься здійснити свій внесок у зусилля в "нормандському форматі" та Тристоронній контактній групі з пошуку стійкого політичного врегулювання конфлікту. Це має бути зроблено відповідно до принципів та зобовʼязань ОБСЄ, з повною повагою до суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь", — цитує її слова Укрінформ.

За словами Лінде, криза в Україні та навколо неї залишається "найбільш кричущим прикладом порушень наших загальних зобовʼязань та міжнародного права".

Зазначається, що вже наступного тижня чинний голова ОБСЄ здійснить візит до України з метою оцінки ситуації та підтримки зусиль, спрямованих на досягнення стійкого мирного врегулювання конфлікту.

Як писала "ДС", 14 січня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав прийнятною справу "Україна проти Російської Федерації" щодо Криму та перейшов до розгляду справи по суті. Міністр юстиції України Денис Малюська назвав це рішення першою перемогою.

    Реклама на dsnews.ua