• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Деолігархізація Зеленського: оприлюднено текст президентського законопроєкту

Президент Володимир Зеленський у своєму законопроєкті пропонує Верховній Раді встановити ознаки, за якими особу можна буде віднести до категорії олігархів

Реклама на dsnews.ua

Відповідні норми присутні у законопроєкті №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", інформує "ДС".

Законопроєкт було зареєстровано у Раді напередодні, 2 червня, а його текст і пояснювальна записка до нього зʼявилися лише сьогодні, 3 травня. Документ визначений президентом як невідкладний.

Згідно із пропозиціями Володимира Зеленського, олігархом вважатиметься особа, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті. Ознаками для віднесення особи до категорії олігархів пропонується визначити: участь у політичному житті; значний вплив на засоби масової інформації; наявність у власності субʼєкта господарювання, який на день введення в дію цього Закону є субʼєктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України "Про захист економічної конкуренції" та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище.

Крім того, підтверджена вартість активів такої особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) повинна перевищувати один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Раніше, аналізуючи президентський законопроєкт, нардеп фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що олігархом особа визнається за рішенням Ради нацбезпеки і оборони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua