• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Депутата виключили з фракції "ЄС" за публічний виступ російською мовою

Партія "Європейська солідарність" виключила з фракції депутата Харківської обласної ради Олександра Дорошенка, який відмовився виступати на сесії державною мовою

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила народний депутат, голова організації "ЄС-Харківщина" Ірина Фріз, інформує "ДС".

"4 березня одразу після позачергової сесії Харківської обласної ради відбулося засідання депутатів обласної фракції "Європейська Солідарність", на якому розглядалася ситуація, пов’язана з виступом депутата Олександра Дорошенка в сесійній залі мовою держави-агресора з подальшим ігноруванням зауважень з боку депутатського корпусу. За підсумками зібрання у зв’язку з відсутністю аргументованих пояснень та розбіжністю ідеологічних засад між Дорошенком та партією було вирішено виключити депутата з фракції за порушення Закону про мову для застосування надалі процедури імперативного мандату", — написала Фріз у Facebook.

Вона також нагадала "ключові принципи діяльності депутатів фракції "ЄС": "принципи демократизму, вільного волевиявлення власної точки зору, поваги до думки іншого".

"Разом з тим, депутатська діяльність не має йти в розріз із принципами, закріпленими в партійному статуті", — наголосила нардеп.

Як писала "ДС", уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Національної поліції з вимогою вжити заходів у звʼязку з недавніми мовними скандалами в Миколаєві та Одесі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua