• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Депутати Київради пропонують перейменувати Росію на Московію

Депутати фракції Голос у Київській міській раді зареєстрували проєкт рішення про перейменування Російської Федерації на Московію

Московія
Московія
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні фракції Голос у міській раді Києва у Facebook, передає "ДС".

Тепер за проєкт мають проголосувати депутати Київради та направити звернення до президента у Верховну Раду та Кабмін.

Перейменувати Росію на Московію в Голосі пропонують для "для позначення держави-агресора Російської Федерації та її території".

"Автори проєкту пропонують відмовитися від використання у назві держави-агресора Російської Федерації історичної назви території сучасної України Русь (похідних від неї)… Одним із проявів такої "імперської політики" Російської Федерації щодо України є безпідставне використання у назві держави грецької транскрипції історичної географічної та державної назви Русь – Росія", – пояснює фракція власну ініціативу.

За словами депутатів, до 1721 року Росія називалася Московією чи Московським царством, а зміна назви "покинула серйозний виклик ідентичності українського народу і сьогодні є ідеологічним виправданням для держави агресора окупації частини території сучасної України".

Нагадаємо, у грудні 2021 року із закликом перейменувати Росію на Московію до Верховної Ради та президента України звернулися Львівська та Рівненська облради. Депутати пропонують називати росіян "москвинами".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua