• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Депутати Закарпаття молилися за Угорщину, а не співали гімн, — Посольство в Києві

Реклама на dsnews.ua

Депутати Сюртівської об'єднаної територіальної громади Закарпатської області після інавгурації співали національну молитву, яка традиційно виконується всіма угорськими громадами

Про це йдеться в заяві Посольства Угорщини в Україні, передає "ДС".

Угорські дипломати відзначили, що після відео, на якому депутати виконують гімн Угорщини, на адресу місцевої угорської громади почалися закиди. Крім того, пізніше зʼясувалося, що відеозапис опублікувала людина, яка є членом сімʼї політика, який програв на виборах.

Автор відео, як стверджують в Посольстві, навмисно не записав виконання депутатами державного гімну України, після якого "присутні заспівали національну молитву угорців, якій декілька сотень років, і яка згодом стала державним гімном Угорщини".

"Ця молитва є частиною культурної спадщини та самобутності угорців, які живуть в будь-якій точці світу, подібно до угорських національних кольорів (червоно-біло-зеленого). Вони зберігаються та використовуються угорськими громадами у всьому світі не як символ Угорщини, а як символ належності до угорської нації, як це має місце з угорцями, які проживають в Україні", — підкреслили в посольстві.

У дипмісії додали, що, згідно зі ст.6 закону "Про національні меншини в Україні" від 1992 року, гарантовано використання національних символів для цих меншин.

"Вже десятиліттями спостерігається та практика, згідно з якою в поселеннях, де проживають угорці, присутні угорські національні кольори, а під час урочистостей лунає національна молитва", — відзначили дипломати.

Як писала "ДС", 21 листопада депутати Сюртівської обʼєднаної територіальної громади Закарпатської області під час прийняття присяги виконували гімн Угорщини. Служба безпеки України перевіряє можливі протиправні дії депутатів.

В інтернеті був опублікований відеоролик, на якому біля вʼїзду в місто Берегово людина в камуфляжі на тлі символіки "Правого сектору" погрожує жителям Закарпатської області угорського походження. Правоохоронці порушили кримінальне провадження.

    Реклама на dsnews.ua