• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Депутати визначили правовий статус Сил спеціальних операцій ЗСУ

Реклама на dsnews.ua
Військовим Сил спецоперацій ЗСУ будуть виплачувати щомісячну надбавку

У четвер, 7 липня, Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроект №4795 "Про внесення змін у деякі закони України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України", передає "ДС".

За дане рішення проголосували 249 парламентаріїв.
Так, згідно із законом, органи військового управління та військові частини розвідки, Сил спеціальних операцій Збройних Сил України відповідно до закону можуть залучатися до заходів добування розвідувальної інформації з метою підготовки держави до оборони, підготовки та проведення спеціальних операцій та/або спеціальних дій, забезпечення готовності ЗСУ до оборони держави. Сили спеціальних операцій ЗСУ здійснюють ведення спеціальної розвідки.

Передбачається, що відомості про особовий склад Сил спеціальних операцій ЗСУ, а також про осіб, які співпрацюють або раніше співпрацювали на конфіденційній основі з Силами спеціальних операцій, становлять державну таємницю і підлягають захисту відповідно до закону "Про державну таємницю.

Фінансування Сил спеціальних операцій здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України, що виділяються Міністерству оборони України окремим рядком на утримання Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, а також інших джерел, передбачених законодавством.

Законом дається таке визначення терміна "спеціальна операція - сукупність узгоджених і взаємопов'язаних за метою, завданнями, місцем і часом спеціальних дій підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ, спрямованих на створення умов для досягнення стратегічних (оперативних) цілей, що проводяться за єдиним задумом самостійно або у взаємодії з військовими частинами, підрозділами ЗСУ, інших військових формувань, правоохоронних органів України та інших складових сил оборони для виконання завдань.

Актом встановлюється, що військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України встановлюється спеціальна надбавка, яка входить в щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

    Реклама на dsnews.ua