• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Держбюджет-2021: в UIF назвали найбільш "ненажерливі" державні відомства

Реклама на dsnews.ua

Міністерство фінансів фактично не займалося скороченням видатків на обслуговування міністерств і відомств у наступному році

Про це сьогодні заявив експерт економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF) Данило Монін під час пресбрифінгу "Бюджет без політичних інсинуацій: що нас чекає у 2021 році", передає "ДС".

"В цілому на рівні Міністерства фінансів пропарцьовалося питання, що потрібно скоротити видатки. Тому що видатки 279 млрд це надто багато, і це викликає проблеми з виконанням бюджету в кінці року. Але, на жаль, ми зсушені констатувати, що Мінфін не провів цю корекцію. Фактично він в якійсь ступені натягнув план по доходу, збільшивши їх на 20-30 млрд, і тільки за рахунок цього він знизив видатки. Але фактично видатки залишилися на тому ж рівні. І ми вважаємо, що Мінфін в принципі не займався скороченням видатків. Але цю роботу ми провели замість Мінфіну самостійно, і відповідно у нас є пропозиція на 34,8 млрд", – сказав експерт.

Він продемонстрував таблицю, в якій представлені ті відомства, де, на думку експертів Інституту, можна скоротити видатки.

"Тут дуже сильно виділяється Міністерство фінансів. Це, по суті, видатки на обслуговування боргів. У поточному році видатки на обслуговування боргів будуть на 20 млрд нижчі, від поточного плану Мінфіну. За нашими прогнозами, буде витрачено 127 млрд грн, а в плані 147 млрд, у наступному році прогноз приблизно – 144 млрд, хоча Мінфін заклав 163 млрд", — зазначив Монін.

Він також наголосив, що підвищують видатки на обслуговування Офісу президента. Увагу експертів привернув і "апетит" Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Також в UIF звернули увагу на те, що бюджет СБУ, яку очолює колишній бізнес-партнер президента Зеленського Іван Баканов, у 2019 році складав близько 9 млрд, а на 2021 рік – уже 14 млрд грн. 

Як писала "ДС", Данило Монін заявив, що розвиток економіки України у 2021 році викликає побоювання через негативні тенденції, спровоковані діями влади.

    Реклама на dsnews.ua