• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Держдума встановила порядок проведення виборів при воєнному стані в Росії

Російська Держдума у четвер, 18 травня, ухвалила закон, згідно з яким на анексованих РФ територіях України, в яких окупанти запровадили воєнний стан, можна проводити "вибори"

Російська Держдума
Російська Держдума / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Новий закон уточнює, що проводити їх можна, але лише після "консультацій" з міноборони РФ та ФСБ, передає "ДС" із посиланням на російські ЗМІ.

Досі на анексованих територіях, на яких запроваджено військовий стан, "референдуми та вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування не проводилися", — пишуть російські пропагандисти.

"Також уточнюються заходи на території з військовим становищем. За законом "Про воєнний стан", громадяни можуть бути затримані на строк до 30 діб. Ухваленим законом положення про адміністративне затримання винесено до окремого підпункту, який свідчить, що адміністративне затримання загрожуватиме "у разі порушення заборон та обмежень, встановлених указами президента РФ на території, на якій запроваджено військовий стан", — зазначає одне з видань.

Перелік заходів також доповнюється "примусовим та контрольованим переміщенням громадян з території, де введено військовий стан, на території, на яких військовий стан не запроваджено". Крім цього, виключається норма про те, що транспортні засоби можуть бути затримані "на підставах, встановлених федеральним законом".

Нагадаємо, 19 жовтня 2022 року на засіданні Ради безпеки РФ президент Володимир Путін оголосив про запровадженя воєнного стану у чотирьох "регіонах" на окупованих територіях України: Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях. У восьми регіонах РФ — Брянській, Курській, Білгородській, Воронезькій, Ростовській областях, Краснодарському краї та анексованому Криму було введено "середній рівень реагування" (що є застосуванням 6 з 19 пунктів військового стану), у Центральному та Південному федеральних округах — "рівень підвищеної готовності" (4 з 19 пунктів), а в інших суб'єктах РФ — "рівень базової готовності" (2 з 19 пунктів).

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua