• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Для відставки Шевченка з посади голови НБУ немає жодної причини, крім політичної, – експерт

Публікації про можливу відставку голови Нацбанку Кирила Шевченка, що зʼявилися в українських ЗМІ і спираються на статтю в британській Financial Times, не мають жодних інших мотивів, окрім політичних

Кирило Шевченко
Кирило Шевченко
Реклама на dsnews.ua

Таку думку в Facebook висловив голова Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.

"Досить проаналізувати роботу Шевченка на посаді, щоб зрозуміти, що причин для його звільнення просто немає", — пише експерт.

Політолог упевнений, що для Офісу Президента є звичною практикою прорахунок теоретично можливих варіантів, однак у випадку з Шевченком обʼєктивних причин для його відставки не існує, оскільки він довів свою профпридатність, керуючи НБУ в складний період коронакризи.

"Нацбанк діяв рішуче для забезпечення макрофінансової стабільності, в тому числі шляхом використання інструменту інфляційного таргетування. За прогнозами, на початку 2022 року показник інфляції повернеться до 5%", — наголошує експерт.

Він також звертає увагу на той факт, що в складний період коронакризи НБУ зберіг політику плаваючого курсу, при цьому гривня не відчувала сильних коливань, залишаючись в межах 27 за долар.

"Саме при Шевченкові набрало хід очищення ринку від неблагонадійних гравців. Нацбанк почав регулювати небанківські фінансові установи, а це майже 2000 організацій (порівняйте з 180 банків, з якими в 2014 році мала справу Гонтарева)", — зазначає політолог.

Крім цього, пише Биков, не варто забувати і про активне впровадження цифрових банківських послуг і розвиток інфраструктури для популяризації безготівкових платежів.

Закид на адресу Шевченка, що він не отримав траншу МВФ, і зовсім, на думку експерта, не витримує критики, оскільки угоду з МВФ заключає не Шевченко, а держава Україна.

"Не дивно, що чутки про відставку розганяють політичні сили, які отримають вигоду від погіршення відносин України з міжнародними партнерами. А саме це і станеться — FT сама попереджає в публікації, що звільнення Шевченка негативно відібʼється на звʼязках з МВФ", — підсумував політолог.

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали про те, що Кирило Шевченко домовився з представниками Мінфіну США про відновлення співпраці в рамках робочої групи з повернення активів колишніх власників ліквідованих банків.

    Реклама на dsnews.ua