• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Дмитро Вовнянко: МО України закуповує дорогі цивільні МАЗи

Журналіст Дмитро Вовнянко оприлюднив факти сумного стану постачання автомобільного транспорту до Міністерства оборони України

Реклама на dsnews.ua

На своїй офіційній сторінці у Facebook він розповів про претензії військових до вантажних автомобілів, які зараз надходять до війська.

"Рації нема, лебідка – одна назва, в кузові вентиляційних клапанів нема, шанцевий інструмент якийсь цивільний, ще й ящик причеплений так, що відривається зразу" — наводить свою розмову з українським військовим Вовнянко. При цьому він зазначає, що йдеться про цивільний автомобіль "МАЗ", який закуплено нещодавно для потреб МО України. Сталося це після того, як український КрАЗта "Богдан" були не допущені до участі у тендері на закупівлю вантажівок.

Згадуючи обставини появи нових автомобілів у військах у попередні роки журналіст зазначив, що раніше до армії надходили повноцінні армійські машини.

"МАЗи", які почали постачати в ЗСУ, були не зовсім оригінальними "МАЗами". Правильно вони називалися "Богдан-63172". Це було шасі "МАЗ", на яке ставили китайський двигун "WeichalPower", турецьке зчеплення "Hummer", та коробку передач "Fast Gear". До цього на машину ставили поліпшений кузов, в якому були передбачені освітлення і вентиляційні клапани. Була передбачена система регулювання тиску в шинах. На вантажівку ставили лебідку з тяговим зусиллям 12 тон і тросом у 60 м. Машину укомплектували спеціалізованим армійським шанцевим інструментом. І бонус – на авто ставили рацію. В підсумку виходила повноцінна армійська вантажівка" — повідомив Дмитро Вовнянко. 

Коментуючи ціну автомобілів, журналіст нагадав, що "Богдан-63172" виявився дешевшим за КрАЗ, при цьому найбільшою "трагедією" конкурентів він називає відсутність скарг на новий автомобіль.

"Проте, була деталь, яку просто не могли обійти імпортери автівок, конкуренти і зраднюки та всепропадли всіх штибів. Одним з власників корпорації "Богдан" був Олег Гладковський – заступник голови РНБО. Звісно, зразу за методом "наклеп у вигляді версій" були поширені чутки про "наддоходи Гладковського з продажу вантажівко до ЗСУ" — зазначив Вовнянко.

Повертаючись до теми сучасних закупівель, автор повідомив, що нині Міністерство оборони закуповує цивільні "МАЗи" дорожче на 200 тисяч гривень за одиницю, ніж військова версія від "Богдана", а завод у Черкасах, де виготовляли армійські вантажівки, зупинив виробництво.

    Реклама на dsnews.ua