• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"ДНР" і "ЛНР" з подачі Кремля нафантазували свою участь в засіданні Радбезу ООН

Реклама на dsnews.ua

Представники невизнаних "ДНР" і "ЛНР", які контролюються Росією, стверджують, що виступлять на засіданні Ради Безпеки ООН

Народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко зазначив, що захід не має ніякого відношення до Радбезу, але ігнорувати чергову провокацію Росії не можна, передає "ДС".

Про участь в "засіданні" заявило т.зв. "МЗС ДНР": "Відбудеться засідання Ради Безпеки ООН по формулі Арріа на тему" Реалізація Мінського Комплексу заходів (...)". "ДНР" і "ЛНР" вперше виступлять на засіданні Ради Безпеки ООН".

Зустріч запланована на сьогодні, 2 грудня.

Як уточнює російський "Інтерфкс", "засідання членів Ради Безпеки ООН по формулі Арріа — неформальні конфіденційні зустрічі, організовувані членом або членами Ради Безпеки з метою проводити в приватному порядку відвертий обмін думками з використанням гнучких процедурних рамок і за участю осіб, яких було б корисно заслухати і яким вони хотіли б щось повідомити ".

На ситуацію відреагував нардеп від "ЄС" Олексій Гончаренко. "Новина стала поширюватися в ЗМІ (зокрема, на російському "Інтерфаксі") з посиланням на заяву" МЗС ДНР ". Правда, терористи нафантазували зайвого. Російські куратори просто вирішили їх долучити до конфіденційної неформальній зустрічі в режимі онлайн. Зустрічі за формулою Арріа не є заходами Радбезу і жодним чином не впливають на визнання кремлівських псевдореспублік. Однак не можна пропускати той факт, що таким чином Росія вирішила влаштувати чергову дипломатичну провокацію проти України. Будьте уважні", - написав він у себе в Telegram.

Довідка. Формат неофіційних засідань РБ ООН названий на честь венесуельського дипломата Дієго Арріа, який почав застосовувати цю практику в 1992 році в якості представника Венесуели в Раді (в 1992-1993 роках).

    Реклама на dsnews.ua