• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

До 2060 року населення України може скоротитися на 35%, — доповідь UIF

При нинішніх темпах приросту населення України до 2060 року зменшиться більш ніж на 35%

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла експертка Українського інституту майбутнього Юлія Сумаєва під час презентації доповіді "Ненароджене економічне зростання. Оптимальна модель підтримки народжуваності України", передає "ДС".

"У 2020 році зафіксовано найнижчий показник народжуваності і за останні 10 років вона впала на 40%. Тобто, ми провалюємось в демографічну яму дедалі глибше. Якщо дані тренди збережуться, то до 2060 року моделі показують, що населення України скоротиться більш ніж на 35%", — сказала Сумаєва.

За її словами, на той момент близько третини українців будуть людьми старше 60-річного віку.

"Це, безумовно, такі втрати для держави як навантаження на пенсійне забезпечення, це втрата робочої сили для реального сектору, це втрата активних споживачів, тому що пенсіонери в Україні живуть гірше працюючих людей. Також ми розуміємо, що це буде впливати на заощадження в Україні, тому що люди пенсійного віку найчатіше не інвестують, не накопичують, а витрачають вже накопичене і тим більше це призведе до падіння темпів технологічного прогресу і продуктивності праці, тому що чим старіше населення держави — тим гірше", — зазначила експерт.

Як писала "ДС", раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що накопичувальну пенсійну систему вдасться запустити вже в поточному 2021 році.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua