• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

До чого ведуть наступальні дії РФ на Харківщині: висновки ISW

Армія РФ проводить відносно обмежені наступальні операції вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області та досягає тактичних успіхів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в щоденному аналізі Інституту вивчення війни (ISW), пише "ДС".

Іноземні дослідники, аналізуючи ситуацію на фронті за 11 травня, роблять такі ключові висновки:

Російські війська проводять відносно обмежені наступальні операції вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області та продовжують досягати значних тактичних успіхів у, ймовірно, менш захищених районах. Повідомлені розміри російських підрозділів, залучених у цих обмежених операціях, і угруповання російських сил, розгорнутих уздовж кордону на північному сході України, вказують на те, що російські сили наразі не проводять широкомасштабну операцію з охоплення, оточення або захоплення міста Харків.

Повідомляється, що російські війська розпочали наступальні операції вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області до того, як вони завершили доведення Північного угруповання військ до заявленої запланованої кінцевої чисельності, і наразі залучили лише обмежену кількість бойових сил для наступальних операцій у область.

ISW продовжує оцінювати, що російські наступальні операції на півночі Харківської області, ймовірно, спрямовані на те, щоб відтягнути українські сили з інших ділянок фронту, дозволивши російським силам просунутися в радіусі трубної артилерії міста Харкова.

Президент Росії Володимир Путін і російське військове командування, можливо, оцінюють ризики, перспективи і терміни наступальних операцій на півночі Харківської області, виходячи з припущення, що Україна не може і не зможе звільнити захоплену російськими військами територію. Обчислення Путіна та російського військового командування щодо загрози українських територій, ймовірно, формує загальний оперативний підхід Росії до захоплення території в Україні.

Обмежені російські наступальні операції на півночі Харківської області свідчать про те, що відновлення допомоги США у сфері безпеки не змінило розрахунків Путіна або що він розпочав зусилля в Харкові, не переоцінивши фундаментальних припущень операції щодо можливостей України в світлі відновлення допомоги.

Напрямки російських наступальних операцій у міжнародній прикордонній зоні свідчать про те, що Росія, можливо, намагається створити "буферну зону" для захисту міста Бєлгород, про що нещодавно заявили російські та українські офіційні особи.

Схоже, що російські війська намагаються швидко ізолювати простір бойових дій на схід від річки Сіверський Донець і захопити Вовчанськ, напрямок просування, який, можливо, на думку російських військ, може загрожувати українському угрупуванню, яке обороняється на куп’янському напрямку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua