• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

До Чорного моря наближаються патрульні катери Island, які посилять ВМС України

Вашингтон надає Києву катери Island для посилення Військово-морських сил України. Корабель із двома катерами на борту в суботу, 20 листопада, пройшов через протоку Дарданелли

Катер Island
Катер Island
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

Корабель із двома патрульними катерами типу Island, який 8 листопада вийшов із Балтімору, направляється в одеський порт.

Українські моряки, що служитимуть на цих катерах, вже пройшли відповідну практичну підготовку за розширеною програмою у США.

Два нові човни є частиною американського пакету безпекових заходів для України, вартість якого перевищує 2,5 мільярда. Така підтримка зі сторони США триває з 2014 року, коли Росія окупувала Крим, а підтримувані Росією збройні формування захопили частину східної України.

Зазначимо, влітку поточного року Держдепартамент США схвалив продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI та обладнання на суму близько 600 мільйонів доларів.

Україна, яка прагне НАТО, отримала цього року велику партію американських боєприпасів і протитанкові ракети Javelin, що викликало негативну реакцію Кремля. Водночас, Москва визнала, що вже ніяк не зможе перешкодити зближенню України з Північноатлантичним альянсом.

Нагадаємо, 8 листопада два американські патрульні катери класу Island були відправлені з Балтімору, штат Меріленд (США) до Одеси.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua