• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

До держбюджету України повернули понад 10 млн гривень, які виплачувалися "мертвим душам" з ОРЛО, — СБУ

Служба безпеки України у 2021 році встановила понад тисячу фактів неправомірного нараховування пенсійних та соціальних виплат громадянам, зареєстрованим на тимчасово окупованих територіях Луганської області

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні СБУ, передає "ДС".

Зазначається, що кошти виплачувалися "мертвим душам" — людям, які померли під час пандемії COVID-19.

Такі нарахування стали можливими, оскільки у період пандемії українська влада автоматично продовжила дію банківських карток та скасувала на цей період ідентифікацію переселенців. Цим скористувалися представники окупаційної "влади". А пенсії та соцвиплати померлих отримували їхні родичі, серед яких бойовики та "чиновники ЛНР".

"Кошти, які нараховувалися "мертвим душам" на картки, вони переводили у готівку через так звані "фінансові центри". Значний відсоток від цих незаконних операцій надходив до "бюджету" окупаційної влади у вигляді "податків". Наразі, завдяки заходам СБУ, скасовано нарахування незаконних виплат цим громадянам, довідки "переселенців", які померли — анульовано", — повідомили у спецслужбі.

Наразі Пенсійному фонду та Фонду соціального страхування у Луганській області повернуто понад 10 мільйонів гривень. Також за матеріалами СБУ викриті факти незаконного отримання та привласнення виплат кваліфіковано як шахрайство і розслідуються органами внутрішніх справ у межах відкритих кримінальних проваджень.

Робота із виявлення подібних фактів триває.

Як повідомляла "ДС", секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна готова допомогти ОРДЛО в боротьбі з коронавірусом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua