• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Договір з відкритого неба має застосовуватися на всій території України, — МЗС

Реклама на dsnews.ua

Україна наполягає на відновленні зони застосування Договору з відкритого неба у межах всієї своєї суверенної території

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ, передає "ДС".

Підсумки застосування ДВН за період з 2015 по 2020 рік підбили під час 4-ї Оглядової конференції Договору з відкритого неба, що проходив 7-9 жовтня у Відні.

"Згаданий пʼятирічний період імплементації Договору з відкритого неба виявився найбільш критичним через стійке скорочення зони його застосування. На сьогодні з неї вилучені території загальною площею у цілому понад 57,5 тисяч кв. км. (більше, ніж територія Словаччини чи Данії, Естонії чи Нідерландів або Бельгії). Цю площу складають окуповані Росією території України та Грузії", — кажуть у МЗС.

Площа окупованих Росією територій Луганської і Донецької областей, Криму та Севастополя, які вилучені з зони застосування ДВН, становить 44 тисячі кв. км.

Під час конференції українська сторона заявила про необхідність відновлення зони застосування ДВН у межах всієї своєї суверенної території через деокупацію та повернення Росією під контроль уряду України тимчасово окупованих територій нашої держави, виведення озброєнь та військовослужбовців РФ. Українська делегація також закликала всіх учасників ДВН посилити тиск на Росію для відновлення зони застосування договору у межах міжнародно визнаних кордонів України та Грузії.

"В умовах протидії триваючій збройній агресії РФ Україна залишається відданою ДВН, участь у якому відповідає національним інтересам. Виконання спільних з державами-партнерами спостережних польотів, обмін даними про їх результати, а також використання спеціалізованого українського літака "АН-30Б" в інтересах спостережних місій НАТО є важливим напрямом практичної взаємодії та досягнення оперативної сумісності між збройними силами України та держав-членів Альянсу", — кажуть у міністерстві.

Як писала "ДС", Україна допускає розміщення на своїй території десантників з Великої Британії.

    Реклама на dsnews.ua