• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Документ за підсумками нормандського саміту не буде мати юридичних зобов'язань, - Кулеба

Реклама на dsnews.ua
Документ, який підпишуть учасники "нормандського саміту" в Парижі, не буде містити ніяких юридичних зобов'язань для України

Про це заявив віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, передає "ДС".

Комюніке "нормандського саміту" - лише політичний документ, а його зміст стане результатом цих переговорів.

"Перше, що ми повинні пам'ятати, що комюніке є політичним документом. Не буде йти мови про будь-яких юридичних зобов'язань, які візьме на себе українська держава в особі президента. Поки комюніке є дуже дипломатичним. Я вам скажу, що цей документ не містить якихось супер проривних ідей, але все буде залежати від результатів переговорів", - заявив Кулеба в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.

Він також підтвердив, що за результатами "нормандської зустрічі" підготовлений МЗС проект документа може бути доповнений новими пунктами.

"Безумовно. Адже це такий документ, який готується заздалегідь. Це "м'ясо", яке потім ще можна додатково удосконалити і доповнити тими речами, про які вдасться домовитися", - додав він.

Саміт лідерів "нормандської четвірки" відбудеться у Парижі 9 грудня. Серед тем саміту президент Зеленський назвав деокупацію Донбасу, повернення полонених і дискусію про проведення місцевих виборів на Донбасі.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив, що в Україні є "гарячі голови", які виступають за масштабну війну на Донбасі, але він ніколи не піде на це, навіть у випадку провалу саміту "нормандської четвірки".

У той же час глава держави порівняв дипломатію без діалогу з російським президентом Путіним з бігом на місці.

    Реклама на dsnews.ua