• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Допитати Януковича в РФ неможливо, — Офіс генпрокурора

Реклама на dsnews.ua

В Офісі генерального прокурора пояснюють, що не можуть допитати експрезидента-втікача Віктора Януковича в Ростові-на-Дону, оскільки Росія не надає для цього відповідної міжнародної допомоги

Про це заявив керівник департаменту з розслідування "справ Майдану" Офісу генпрокурора Олексій Донський в коментарі "Українській правді", передає "ДС".

Донський зазначив, що нинішня заява адвокатів ще не надходила до Офісу генпрокурора, однак не є чимось новим для слідства, адже подібні звернення прокурори вже отримували. Він пояснив, що проведення будь-яких слідчих дій на території Російської Федерації не представляється можливим, адже ця країна не відповідає на запити українських правоохоронців, і це відомо, власне й адвокатам Януковича.

"Ця заява не містить під собою ніяких реальних підстав. Відповідно до кримінально-процесуального законодавства, участь прокурорів у проведенні процесуальних дій на території іншої держави можливе тільки через механізм міжнародної правової допомоги. Компетенція з'являється тільки в тому випадку, якщо ми направили запит Росії і вона погодилася його виконати. Але (і ми це неодноразово підкреслювали) всі наші запити, зокрема у справі про розстріли на Майдані, Росія виконати відмовляється, посилаючись на те, що справа, мовляв політична.

Ця риторика адвокатів, які ознайомлені з матеріалами клопотання і знають що РФ нам відмовляє, пов'язана виключно з тим, щоб створити штучний інформаційний привід: нібито Янукович хоче, щоб його допитали. Цей вкид не має під собою реальної мети.

При цьому ми дійсно зацікавлені почути підозрюваного. Якби він дійсно хотів дати свідчення, у нього є безліч можливостей це зробити", — зазначив Донський.

Зокрема Донський згадав про санкцію Росії на відеодопит в Святошинському райсуді Києва Януковича в якості свідка у справі проти 5 колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут", обвинувачених у розстрілі 48 активістів Євромайдану на вулиці Інститутській.

    Реклама на dsnews.ua