• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Допоможе тиснути на Кремль: 52 країни підтримали декларацію щодо свавільних арештів

На ініційованій Канадою конференції 52 держави, в тому числі Україна, схвалили Декларацію проти застосування свавільних арештів в міждержавних відносинах

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МЗС України, передає "ДС".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь в конференції.

Канадська ініціатива обʼєднує країни, які поважають права людини і дотримуються норм міжнародного права, і має на меті розробку дієвих механізмів боротьби з незаконним позбавленням волі для досягнення політичних цілей.

У своєму зверненні до учасників конференції, Дмитро Кулеба приділив основну увагу свавільним арештам громадян України в окупованому Криму і ОРДЛО.

"Нині близько ста громадян України незаконно утримуються за ґратами в Криму та на території Російської Федерації. Політично вмотивоване переслідування українців за сфабрикованими звинуваченнями стало буденною практикою російської окупаційної влади. Ми розглядаємо ухвалену сьогодні декларацію як важливий додатковий інструмент тиску на РФ з метою звільнення українських політичних вʼязнів та запобігання подальшим порушенням прав людини на окупованих територіях", — підкреслив він.

Міністр звернув увагу на створення Кримської платформи як майданчика для консолідації міжнародних зусиль по деокупації Криму і запросив учасників конференції до участі в її інавгураційному саміті в поточному році.

Відзначимо, в жовтні 2020 року Канада ініціювала скликання міжнародної конференції для прийняття Декларації проти застосування свавільних арештів в міждержавних відносинах. Ініціатива має на меті вироблення глобальної колективної протидії так званій «примусовій дипломатії», коли держави здійснюють свавільні арешти людей для політичної вигоди в міждержавних відносинах.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua