• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Допит побіжного екс-командира внутрішніх військ Шуляка. Головне

У Святошинському районному суді триває допит у режимі відеоконференції колишнього командувача внутрішніми військами МВС України Станіслава Шуляка
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Сам Шуляк знаходиться в Росії і для допиту прибув в Ростовський обласний суд, інформує "ДС".

Шуляк проходить як свідок у справі п'ятьох екс-беркутівців, яких звинувачують у розстрілі активістів Майдану. По цій же справі вже був допитаний як свідок і побіжний екс-президент України Віктор Янукович - допит відбувався в режимі відеоконференції. Однак допит Шуляка прогнозовано викликав набагато менший ажіотаж - в будівлі ростовського суду журналістів сьогодні набагато менше, ніж це було під час допиту Януковича.

Допит ведеться російською мовою, незважаючи на те, що у Шуляка є громадянство України. Однак народився в Росії - у Свердловську.

Під час допиту Шуляк заявив, що не вважає, що співробітники "Беркута" здійснювали якісь протиправні дії по відношенню до евромайдановцев. За його словами, беркутівці -"справжні герої", тому що слідкували за правопорядком під час Революції Гідності, а також нібито отримали смертельні травми від учасників акції протестів.

Також Шуляк заявив, що не віддавав наказу про застосування спецзасобів проти учасників Революції Гідності 1 грудня.

За його словами, озброєний спецпідрозділ "Омега" було задіяно на Майдані Незалежності в столиці з 18 лютого 2014 року. "Омега", яка має право на вогнепальну зброю без додаткових наказів, було задіяно під час Евромайдана для можливої "захисту від мітингувальників", зокрема були відряджені підрозділи з Криму і Донецька.

У той же час у військовослужбовців внутрішніх військ було травматичну зброю, балончики з газом, гумові палиці і рушницю форт-500 (з гумовими кулями)".

Реклама на dsnews.ua

Шуляк заявив, що доручав одному із своїх заступників загрожувати майданівцям зброєю, якщо ті не відпустять затриманих бійців ВВ.

Шуляк стверджує, що активістів і силовиків 20 лютого 2014 року розстрілювали з будівлі готелю "Україна".

Також він заявив, що під час протестних акцій на Майдані взимку 2013-2014 рр. 30% техніки силовиків було спалено, ще 50% - зіпсовано.

Шуляк заявив, що учасникам протестних акцій на Майдані в столиці видавали автоматичну зброю. "Начебто це був представник опозиції Парасюк. Після цього вогонь по правоохоронцям вівся з боку філармонії, кілька пострілів дробом і з нарізної зброї", - сказав він.

У той же час він заявив, що не знає, хто стріляв на Інститутській. "Я не можу сказати про належність цих людей, які вели вогонь, я не маю зараз для цього достатньої інформації", - сказав Шуляк.

За його словами, жоден постріл на Майдані не був зроблений з однією і тією ж вогневої позиції.

Шуляк не зміг відповісти на питання, навіщо викликали екс-президенту Віктору Януковичу вранці 20 лютого 2014 року. Екс-голова ВР також не пам'ятає зміст смс-повідомлення, яке, як кажуть прокурори, 20 лютого надіслав йому Янукович.

Шуляк стверджує, що сам він не координував дії силовиків на Майдані і повідомив, хто саме керував підрозділами правоохоронців у центрі Києва.

Шуляк також звинуватив Полторака в тому, що той його обдурив і незаконно зайняв його посаду після перемоги Революції гідності. Він також звинуватив Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока та інших лідерів Майдану в закликах до кровопролиття.

Також Шуляк не зміг згадати, чому літак Ан-26 20 лютого 2014, як стверджує звинувачення, за його вказівкою було відправлено в Москву.

Шуляк повідомив, що безперешкодно виїхав в Росію в ніч з 26 на 27 лютого 2014 року, хоча вже перебував у розшуку. "Офіцери прикордонної служби, які знали мене в обличчя, безперешкодно дозволили мені покинути територію України", - розповів він.

Про прикордонниках він більше нічого не розповів,а також відмовився називати ім'я свого інформатора-міліціонера.

Як відомо, Станіслав Шуляк був командувачем внутрішніх військ МВС України з травня 2012 р. по лютий 2014 р. В березні 2014 р. він був оголошений у розшук. Шуляку інкримінують перевищення влади, що спричинило тяжкі наслідки, а також дезертирство.

    Реклама на dsnews.ua