• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Досі Герой України: Мінкульт вимагає позбавити звання академіка екскерівника театру Лесі Українки, який утік до РФ

Міністерство культури і інформаційної політики вимагає позбавити колишнього керівника театру імені Лесі Українки в Києві Михайла Резніковича звання академіка, який після повномасштабного вторгнення втік до РФ та почав співпрацю з російськими пропагандистами

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється на сайті МКІП, передає "ДС".

У відомстві розповіли, що Резнікович після нетривалого перебування в Києві на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році залишив Україну.

З відкритих джерел відомо, що нині колишній український режисер викладає в російському інституті театрального мистецтва. В інтерв’ю одному з YouTube-каналів він розповідав нібито про винищення українцями російської мови й культури та закликав до братерства українського і російського народів.

Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки вже відмовився від вистав колишнього художнього керівника. Так, скасовані спектаклі Резніковича "Фальшива нота", "У полоні пристрастей (Камінний господар)", "Насмішкувате моє щастя", "Оголена зі скрипкою". Анонси й описи цих постановок видалили зі сайту театру.

За Резніковичем досі зберігається звання Героя України та народного артиста, він є лавреатом Національної премії імені Тараса Шевченка та академіком Національної академії мистецтв України.

Національна академія заснована на державній власності та фінансується з державного бюджету, а тому Мінкульт звернувся з вимогою позбавити Резніковича звання академіка. 

Крім того, міністерство спільно з профільним комітетом Верховної Ради вже розробило зміни до законодавства щодо питання позбавлення зрадників державних нагород та почесних звань. Наразі відповідний законопроєкт очікує свого прийняття українським парламентом.

Зазначимо, Резнікович народився у 1938 році в Харкові. Закінчив тоді ще Ленінградський інститут театру, музики і кінематографії та переїхав до Києва. Також працював у Москві та Новосибірську.

З 1994 року до грудня 2022 року був генеральним директором — художнім керівником Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки.

Його син — російсько-англійський бізнесмен, колишній виконавчий директор російської холдингової компанії Altimo Олексій Резнікович. Невістка — акторка Анастасія Чухрай, донька російського кінорежисера Павла Чухрая.

Резнікович був довіреною особою президента-втікача Віктора Януковича, підтримував його кандидатуру ще на президентських виборах 2004 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua