• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Доступна іпотека: в Мінфіні озвучили процентні ставки

Реклама на dsnews.ua

Доступна іпотека на покупку житла буде видаватися за ставками від 5 до 7%. При цьому процентні ставки будуть фіксованими на весь період кредитування

Про це в інтерв'ю одному з видань заявив міністр фінансів Сергій Марченко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу міністерства.

За його словами, створять спеціальну компанію, яку буде докапіталізувати уряд. Вона зможе забезпечити створення фінансово-кредитних механізмів, а також запустити іпотечне кредитування і фінансовий лізинг на житло на прийнятних умовах.

"Планується, що такі кредити будуть надаватися в сумі до 2 млн гривень за низькими відсотковими ставками, приблизно від 5 до 7% річних на термін від 60 до 240 місяців. Перший внесок — не менше 20%", — зазначив Марченко.

Він також підкреслив, що передбачено ще й таку вимогу як не більше 52 квадратних метрів на одну людину. Йдеться, в першу чергу, про первинний ринок житла.

"Другий напрямок — фінансовий лізинг на строк до 20 років з відсотковою ставкою близько 5% річних і без сплати першого внеску", — додав Марченко, уточнивши, що це буде актуально для військових, поліцейських та інших службовців.

На першому етапі передбачається надати 12,5 тисячі іпотечних кредитів і купити 18,8 тисячі квартир у фінансовий лізинг.

Як писала "ДС", міністр фінансів Сергій Марченко не бачить ризиків істотної девальвації гривні до кінця 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua