• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Бійка на Бессарабці. Коли Зеленський оголосить сухий закон

У ніч на суботу в центрі столиці сталася масова бійка зі стріляниною. Президент тут же зажадав від керівників МВС і Генпрокуратури забезпечити ефективну координацію роботи щодо недопущення ескалації насильства на вулицях країни
Фото: скріншот
Фото: скріншот
Реклама на dsnews.ua

Версій того, що відбулося у столичній "Арені Сіті", кілька. Першою з'явилася така, що, мовляв, гості України з арабських країн щось не поділили з місцевими, в результаті чого почалися сутички, а міліція стояла осторонь і не втручалася. Найбільше увага акцентувалася на двох моментах: перший - розбирання спровокували іноземці, вони ж перерізали горло українцю; другий - саме із-за бездіяльності поліції зіткнення поновилися і почалася стрілянина. У такому викладі інформація гуляла по мережі, поки не виклали свою версію в поліції: на виклик перший наряд приїхав моментально, інші шість екіпажів поліції прибутку протягом наступних п'яти хвилин. Було затримано десять хуліганів. Особи, яких свідки зарахували до поліцейським, насправді були охоронцями, які не припинили хуліганські дії, а стояли і спостерігали за ними. Їхнім діям буде дана правова оцінка, пообіцяли в поліції. При цьому підкреслили порушення відповідними установами карантинних обмежень, пише Depo.ua.

А о 21.00 суботи на подію відреагував президент Зеленський. "Вимагаю від генерального прокурора та міністра внутрішніх справ системній та злагодженій координації в роботі, спрямованій на недопущення ескалації насильства на вулицях країни, прийняття зрозумілих і ефективних превентивних заходів для запобігання цього і забезпечення мирного і спокійного життя громадян України", - заявив глава держави. В той же час це його вимога багато розкритикували, адже, по-перше, не президентська справа - реагувати на масові бійки, нехай і в центрі столиці за участю іноземців, по-друге, поліція на той момент вже дала своє роз'яснення, у тому числі і стосовно затриманих осіб, по-третє, не зовсім зрозуміло, до чого тут генпрокурор, - це справа поліції. А ще закралася підозра, чи не закінчиться "недопущення ескалації" спробою забороняти мітинги і акції протесту.

У різних місцях країни досить часто трапляються масові бійки. Буквально тиждень тому у Львові сталася бійка зі стріляниною. Кілька днів потому вже у Миколаєві, в районі, де розташовані шашличні, сталося масове побоїще. Відео події виглядало не менш вражаючим, ніж кулачні бої в районі елітних нічних закладів столиці. Але Зеленський чомусь відреагував тільки після бійки на Бессарабці. Що ж, скаже читач, краще пізно, ніж ніколи, але якщо вже серйозно протидіяти масових зіткнень на вулицях наших міст, то робити це потрібно комплексно, інакше подібне буде повторюватися постійно.

Отже, що повинно бути зроблено, і не тільки МВС і Офісом генпрокурора. Перше - заклади, в яких, минаючи карантинні заходи, пригощали забіяк, після відповідних перевірок повинні бути як мінімум оштрафовані на солідні суми, максимум - закриті до закінчення терміну карантину. Без оглядки на імена їх власників. У нас періодично повідомляють, що будь-порушників оштрафували, а ці круті ресторани в "Арені" покарані?

Другий важливий момент стосується теми, яку Depo.ua вже кілька разів піднімав раніше, - злочинності, пов'язаної з іноземцями. Гості України, які брали участь в бійці на Бессарабці, враховуючи їх віру, не повинні були зловживати міцними напоями, але, мабуть, агресивними вони стали не із-за соку, а внаслідок дії горілки. Тому було б непогано, щоб всіх іноземців, які прибувають до нас, якісно інформували по приїзду сюди про небезпеку для їх життя і здоров'я у разі появи в нетверезому стані на вулицях наших міст, про ризики, пов'язані з секс-туризмом, і тому подібних речах. Але суботня бійка - лише один прикрий епізод з іноземцями, проблема значно глибша. Не секрет, що Україна є територією, на якій діє транснаціональна злочинність, що куди гірше, ніж купка п'яних іноземців. Одним законом про злодіїв у законі цих злочинців не налякаєш, потрібна серйозна державна політика щодо припинення діяльності у нас міжнародних злочинних груп. Інакше вже дуже скоро ці злочинні групи будуть контролювати наші вулиці.

Третій момент стосується масштабного пияцтва українців. Ми тут згадали тільки про трьох відомих історії з алкогольним душком за два минулі тижні, а більш дрібних були десятки. Вводити сухий закон сенсу немає, нічим хорошим для його ініціаторів це не завершиться. Зате повинна бути цілеспрямована державна політика, спрямована на поступову зміну психології українців, коли питиме не модно. І повинні подавати приклад чиновники. Паралельно з цим можна перейняти досвід окремих європейських країн - Норвегії, Швеції та інших, де вже давно і досить успішно викорінюють пияцтво. І це переважно підтримується суспільством. А щоб за дешевим алкоголем до нас не приїжджали в алкотури, можна піти шляхом відомих туристичних центрів на Майорці і Ібіці, де з цього року діють обмеження на споживання спиртного.

Тобто варіантів може бути кілька, головне, щоб було, по-перше, бажання діяти не постфактум, а на випередження, а по-друге, щоб закон був один для всіх.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua