• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Один Туки. Хто такий полковник Покиньборода, на квартирі якого затримали Саакашвілі

Екс-президента Грузії і лідера "Руху нових сил" Михеїла Саакашвілі затримали в Києві на Солом'янці в п'ятницю, пізно ввечері, на квартирі полковника Покиньбороды
Реклама на dsnews.ua

Лідер партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі був затриманий 8 грудня ввечері на квартирі свого друга.

Пізніше в ГПУ заявили, що Саакашвілі перебував у квартирі діючого співробітника поліції. Генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив: "відповідно До постанови про розшук працівники Нацполиции виявили місцезнаходження Саакашвілі на вулиці Втішної в Києві та затримали його. Затриманий поміщений в ізолятор тимчасового утримання".

Пізніше з'ясувалося, що Саакашвілі перебував у квартирі екс-керівника ГУНП Луганської області Юрія Покиньбороды.

Сам Покиньборода опублікував відеозвернення на своїй сторінці у "Фейсбуці", в якому підтвердив арешт Саакашвілі в його квартирі. І запевнив, що ніякого відношення до арешту не має.

Що відомо про Покиньбороде

Згідно офіційної біографії він народився 18 квітня 1974 року в Одесі. У 1992-1993 рр. служив у Національній гвардії України. У 1993-1995 рр. - курсант Придністровської школи міліції. У 1996-1999 роках - слухач Національної академії внутрішніх справ України. 19 грудня 2013 р. звільнився з ВПС і вийшов на пенсію. 2 травня 2014 р. був призначений на посаду командира батальйону "Київщина" (перше обласне правоохоронний підрозділ, що потрапило в зону АТО в травні 2014 р.). 26 червня 2015-го Покиньборода був призначений на посаду начальника департаменту організації діяльності підрозділів міліції особливого призначення МВС України. 13 жовтня 2015 р. став начальником Головного управління МВС України в Луганській області.

Покиньбороду називали креатурою чинного тоді голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгія Туки. Покиньборода неодноразово критикував свого попередника - тодішнього керівника міліції Луганської області Анатолія Науменка - за зв'язки з сепаратистами. За його словами, спочатку затриманих сепаратистів бійці батальйону "Київщина" передавали УМВС в Луганській області, але правоохоронці їх відпускали.

Реклама на dsnews.ua

"Коли ми це побачили, ми перестали працювати з цим управлінням і перестали віддавати їм затриманих. Ми краще будемо віддавати їх в контррозвідку або співробітникам СБУ", - говорив він.

У березні 2015 р. Покиньборода прямо звинуватив Науменко та МВС в корупції: "Керівника МВС Луганської області Науменко вибрали сепаратисти як "народного міліціонера Луганська".

До ефективності роботи Покиньбороды на посаді керівника Луганського управління МВС у місцевих активістів є багато питань.

Контрабанда

Незважаючи на гучні заяви про корупції і контрабанди в зоні АТО при Науменко, при Покиньбороде мало що змінилося. Гучна справа про напад на зведену мобільну групу волонтера Андрія Галущенко (Ендрю), "що завадило переміщенню контрабанди," так і залишилося нерозкритим. Активісти, колишні підлеглі стверджують, що під час служби в Луганську часто зловживав алкогольними напоями.

Навесні 2016-го новим губернатором Луганщини став Юрій Гарбуз. Георгій Лою був переведений у Київ на посаду першого заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. Слідом за Тукой в Київ був переведений і Покиньборода. Він став начальником 3-го управління департаменту по виявленню небезпечних матеріалів і екологічних злочинів.

30 червня Покиньборода був звільнений за скороченням штатів і пішов на пенсію, але не погодився з цим і подав в суд з метою відновитися на роботі. Суд призначено на 19 грудня 2017 р.

Активний користувач "Фейсбука"

В якості діючого співробітника МВС України виступав проти НАБУ.

У грудні 2016 р. репостил негативну статтю Олени Лукаш про НАБУ.

На початку 2017 р. підтримав блокаду ОРДЛО. Нещадно критикував владу і підтримував "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі.

Навіщо Покиньбороде Саакашвілі?

У команді Міхо дуже коротка лава медійних осіб, особливо українського походження. Покиньборода як учасник АТО і колишній глава МВС військової Луганщини міг би додати відсотків команді Саакашвілі.

От тільки чому Саакашвілі замість обіцяної їм ночівлі в наметі біля ВР пішов у гості до Покиньбороде на Солом'янку і звідки про це дізналася СБУ, викликає багато питань. Арешт Саакашвілі може заплямувати Покиньбороду чином Іуди... Адже, як кажуть, колишніх міліціонерів не буває.

Хоча деякі волонтери, а також члени колишніх мобільних груп СБУ по боротьбі з контрабандою в АТО висловлюються про нього позитивно.

    Реклама на dsnews.ua