• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Дуда відвідав "Биківнянські могили"

Реклама на dsnews.ua

Президент Польщі Анджей Дуда відразу після прибуття до Києва відвідав Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили", де вшанував пам'ять загиблих польських офіцерів

Про це Дуда написав в своєму Twitter, передає "ДС".

"Правда і памʼять мусять тривати. Сьогодні на Польському воєнному цвинтарі в Биківні вшановую памʼять замордованих 80 років тому НКВС 3435 польських в’язнів з українського Катинського списку, які загинули за вільну та суверенну Польщу", — йдеться в повідомленні.

Під час виступу в Биківні Дуда зазначив, що цей рік є знаковим, з огляду на кілька річниць, які є важливими для поляків, а також для польсько-українських відносин, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на польські ЗМІ.

"Нинішній рік через це 80-річчя є винятковим, але він є винятковим також завдяки 100-річчю великої перемоги у Варшавській битві в 1920 році спільно з нашими українськими братами, союзниками проти більшовиків", — заявив Дуда.

Він підкреслив, що 100 років тому польські та українські солдати (військо УНР) пліч-о-пліч боролися, щоб відбити радянську навалу — і їм це вдалося.

За словами Дуди, польські історики переконані в тому, що Катинський злочин — розстріл кількох десятків тисяч польських офіцерів — був помстою Сталіна за поразку більшовиків під Варшавою в 1920 році.

Польський лідер звернув увагу, що в Биківні також поховані тисячі українців, яких убив радянський режим, щоб "знищити український народ, а тих, хто залишиться, підкорити до статусу рабів".

Дуда також вказав, що Росія відібрала в України Крим і окупувала частині Луганської та Донецької областей. Він зазначив, що спільним обовʼязком є "повернення в Україні та Європі тих кордонів, які повинні тут бути", що відповідає міжнародному праву і справедливості.

Як повідомляла "ДС", увечері 11 жовтня Анджей Дуда прибув до України з триденним візитом.

    Реклама на dsnews.ua