• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Два роки тому підписали Томос про автокефалію ПЦУ

Сьогодні, 5 січня, відзначається друга річниця підписання Вселенським патріархом Варфоломієм Томоса про автокефалію об'єднаної Православної церкви України (ПЦУ)

Вселенський патріарх Варфоломій підписує Томос
Вселенський патріарх Варфоломій підписує Томос
Реклама на dsnews.ua

Церемонія підписання Томосу пройшла після спільного молебню Варфоломія і предстоятеля Православної церкви України Епіфанія в храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі 5 січня 2019 року, інформує "ДС".

Томос є патріаршою грамотою, що офіційно затверджує канонічний автокефальний статус ПЦУ як однієї з 15 помісних православних церков світу. Цей документ видається один раз і є основою існування церкви. Він чинний з моменту його підписання.

15 грудня 2018 року у Софії Київській пройшов Обʼєднавчий церковний собор. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та УПЦ Московського патріархату створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля — митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Процедура надання автокефалії ПЦУ завершилась 6 січня 2019 року — в Патріаршому храмі Святого Георгія відбулося вручення Томоса про автокефалію та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

"Вітаю усю велику православну українську родину в Україні та за її межами з другою річницею підписання Томосу для Православної Церкви України! Великою честю і радістю для мене було разом із Предстоятелем Православної церкви України Митрополит Епіфаній брати участь у церемонії підписання і вручення Томосу у Стамбулі. З великим благоговінням, затамувавши подих, ми спостерігали тоді, як Його Всесвятість скріпив підписом цей історичний документ", — написав у себе в Facebook пʼятий президент Петро Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua