• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Висунена конструкція. Як Путін у Криму не переграв закони фізики

Інформація про те, що хтось "рушив" може тлумачитися двояко. Можливо, цей хтось робить рух у просторі, а можливо, він чокнулся, зійшов з розуму, поїхав мізками. У промові є величезна кількість ємних виразів, щоб описати остаточний відрив від реальності
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

От, щоб ви подумали, почувши повідомлення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій про те, що згідно з результатами космічної зйомки, що будується Керченський міст зміщується? - Що косорукие окупанти додали до двом основним національним проблемам: дурнів і доріг, третю - прокладання дурнями доріг туди, де цьому перешкоджають фізика, геологія, сопромат і міжнародне право? Ну припустимо.

А якби вам сказали, що у відповідь на інформацію українського МинТОТа сам Керченський міст на своїй сторінці в Facebook вибухнув розлогим коментарем? Так-так. Саме міст, а не прес-служба будівельної форми або бравий російських МЗС, вирішив заспокоїти своїх фанатів і написав: "Зараз ваш настрій зміститься у бік веселощів, а я буду на місці завжди ;)". Ось про що б ви подумали? - Що вони там всі, цитуючи Бориса Нємцова, "...нулись"? І були б праві. Коли мова йде про Керченській мосту, слово "рушив" можна трактувати як завгодно. Не помилитеся.

Якщо без жартів, то супутник зафіксував лише те, про що давно попереджали вчені. З боку Криму "зазначаються об'єкти з вертикальними зміщеннями зі швидкістю від 89 мм (просідання) до 52 мм в рік (підняття)". За словами старшого наукового співробітника Інституту водних проблем Російської академії наук, кандидата геолого-мінералогічних наук Юрія Медовара, просідання мосту свідчить про перекіс "у різноспрямованих рухах". "Там йде випор у зворотний бік. Видавлюються палі. Якщо вони розчавлюються, то це дуже погано". - укладає Медовар. Його слова підтверджує ізраїльський гідрогеолог Елі Беленсон. У своїй статті він проводить дослідження грунтів, щільності і складу грунтів. За словами фахівця, у цьому місці категорично не можна будувати ніякі мости. Замість того, щоб прислухатися до думки вчених, російські ЗМІ цитують голови ради директорів російської компанії "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга ще у вересні заявив, що Керченський міст простоїть 100 років. Що це, як не історія хвороби в новинних репортажах? Це безумство - сподіватися "обіграти" закони фізики за допомогою пропаганди.

Міст був приречений на невдачу. Як приречений на катастрофу іншій піар-проект російського президента - "російський Крим". Керченський міст був обманкою, яку кримчанам пропонували в якості панацеї від усіх нещасть. Мовляв, побудують його, і все налагодиться. В Крим потечуть туристи, якісні продукти, світло, вода і робочі місця. На самому початку окупації більшість кримчан були впевнені, що Крим важливий для Путіна, що окупація - це його шанс увійти у історію як "збирач земель". Експерти, у тому числі й українські, запевняли, що Росія зробить із захопленого півострова "вітрину" русского мира". Такий собі Клондайк. Приклад наводився Західний Берлін часів холодної війни, який донори вклали колосальні кошти. Ось тільки західна частина міста ніколи не була окупована, не перебувала під санкціями і не була відрізана від цивілізованого світу. Для того щоб зрозуміти, що обіцянки окупантів пролити на Крим грошовий дощ, так і залишаться казками, досить було подивитися, як "благоденствує" окупована Росією частина Грузії, де є сухопутний кордон. Або вивчити як живуть "исконно-канонічні" російські регіони, які ніхто не окупував. За оцінками фахівців, рівень руйнування інфраструктури там досягає 75%. Показник порівнянний з руйнуваннями після широкомасштабних боїв. Помилилися все. Коли приймалося рішення про "приєднання" Криму, такі дрібниці, як рівень життя захопленого населення просто не брався до уваги. Як не бралися в розрахунок побоювання вчених, коли випала можливість заробити при будівництві завідомо нежиттєздатного мосту.

Навіть якщо б Росія була багата і доглянута, як сита Європа, їй все одно не вдалося б побудувати в окупованому Криму казкове Ельдорадо. Територія, що перебуває під санкціями, не може процвітати. Всього за п'ять років окупанти перетворили український півострів у острів невезіння. Тут падають говорять мости і розсипаються новоуложенные дороги, гасне світло, немає води і не вивозиться сміття. Навіть для того щоб привести в Крим дотаційні гроші, потрібно серйозно витратитися. Банків адже там теж немає. Принаймні державних. Повертаючись до мосту, щоб вибратися з нього з півострова, необхідно пройти три перевірки на трьох контрольно-пропускних пунктах. Ціни в Криму на мобільний зв'язок, побутову техніку, банківські позики настільки відрізняється від сусіднього Краснодарського краю, що проросійські кримчани все частіше говорять, що живуть в окупації.

Міст рушив - це ще не найстрашніше, що може трапитися з країною. Ось коли всі рушили - це набагато страшніше. У Керченського мосту був тільки один замовник - Володимир Путін. Це його особистий піар-проект. Так чи варто дивуватися, що конструкція виявилася ненадійна? Невже росіяни і кримчани щиро сподівалися, що вбуханные в будівництво мільярди послужать їм? Після отримання піар-дивідендів настала неминуча драма. Міст перекособочило. Такий же фінал чекає і проект "русского Криму". Він навернеться, ховаючи під собою дурнів, будівельників імперії і говорять інженерні конструкції. Тому що по-іншому не буває. Сьогоднішня Росія - це країна неляканих ідіотів, що зарвалися тиранів і говорять мостів, яким не сидиться в міжнародно визнаних кордонах. Але завтра їй доведеться повертатися в свідомість. Ось тоді у звільнений Крим дійсно потечуть російські гроші, які підуть йому на користь. Від контрибуції за заподіяну шкоду.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua