• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Джапарова обіцяє, що Україна запровадить санкції, якщо хоч один літак Білорусі опиниться в окупованому Криму

Україна діятиме миттєво проти будь-яких спроб легітимізувати окупацію Криму Росією, і якщо хоч один літак білоруської авіакомпанії опиниться на території окупованого Криму — санкції будуть неминучі з усіма негативними наслідками

Еміне Джапарова
Еміне Джапарова
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила в коментарі "Укрінформу" перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, передає "ДС".

"Ми зафіксували для себе висловлювання пана Лукашенка щодо звернення до Росії та Путіна із можливим відкриттям авіарейсів до окупованого Криму", — зазначила вона.

За словами Джапарової, це провокаційні заяви і, напевно, є емоційною реакцією самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка на відповідь України щодо примусового приземлення літака Ryanair в аеропорту Мінська, а також щодо подальшого наступу білоруської влади на опозицію і свободу слова, зокрема, арешт білоруського опозиціонера Романа Протасевича, блокування незалежних ЗМІ тощо.

"Ми діятимемо миттєво проти будь-яких спроб легітимізувати окупацію Криму Росією, проти будь-яких намагань нав’язати контакти з так званими "ЛНР" чи "ДНР". І якщо хоч один літак білоруської авіакомпанії опиниться на території окупованого Криму, санкції будуть неминучі з усіма негативними наслідками", — наголосила заступниця міністра.

Вона підкреслила, що вся повнота відповідальності за санкції та обмеження державами світу, зокрема Україною, повітряного сполучення з Білоруссю, а також за незручності, які відчувають через це громадяни Білорусі, лежить на Лукашенкові.

Як писала "ДС", білоруська авіакомпанія "Белавіа" призупинила польоти до 21 країни через закриття низкою країн свого повітряного простору після інциденту з екстреною посадкою літака Ryanair в аеропорту Мінська.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua