• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Економія 3,5 мільйони: Разумкова закликали позбавити виплат 78 нардепів-"прогульників"

Комітет з питань регламенту звернувся до голови парламенту України Дмитру Разумкова з пропозицією позбавити депутатських виплат 78 народних обранців за прогули

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив член комітету Павло Фролов у своєму Telegram, передає "ДС".

"Регламентний комітет ВР звернувся до спікера щодо не виплат "депутатських" (45 тис. грн) за травень цього року 78 нардепам", — написав він.

Фролов підкреслив, що в разі пропуску понад 30% голосувань або неучасті в засіданні комітету нардеп позбавляється зарплати за відповідний день.

"Якщо в цілому за місяць відсоток голосувань менше 70 або кількість пропусків засідань комітету — більше половини, депутат втрачає "депутатські", — додав він.

При цьому нардеп уточнив, що під позбавлення виплат потрапляють 27 колег з фракції "Опозиційна платформа — за життя", 18 — від "Слуги народу", 8 — від "Батьківщини", 8 — з депутатської групи "За майбутнє", 7 — з групи "Довіра", 6 — позафракційних, 3 — з фракції "Європейська солідарність", а також 1 — від фракції "Голос".

Таким чином, за підрахунками парламентарія, економія бюджетних коштів за травень складе 3,5 млн гривень.

При цьому Фролов відмітив, що комітет пропонує реабілітувати двох депутатів-"слуг" у зв'язку з відсутністю "з поважних причин".

"Перелік "прогульників"- не остаточний. У разі надходження відомостей про поважні причини (лікарняний/відрядження/відпустку/суд) неучасті депутатів в голосуваннях на пленарці або в засіданнях комітетів виплати будуть відновлені", — запевнив він.

Нагадаємо, головними прогульниками ВРУ за підсумками роботи четвертої сесії, яка тривала з вересня 2020 року до січня 2021-го, стали народні депутати групи "За майбутнє".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua