• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Екс-аналітик Пентагону звинуватив Рибачука у співпраці з Льовочкіним, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
В США Олега Рибачука звинуватили у співпраці з керівником Адміністрації президента Віктора Януковича, Сергієм Льовочкіним з метою маніпулювання громадською думкою в Україні та впливу на західні уряди

Про це пише колишній аналітик Пентагону Джеймс Дюрсо у своїй статті "Українські олігархи інвестують в політику" авторитетного міжнародного видання International policy digest, інформує "Апостроф".

Зокрема, зазначається, що "під час Революції Гідності в Україні в 2013-2014 роках Рибачук і його спільники впливали на повідомлення (для мітингувальників, - Апостроф) через контроль над сценою і звуковими системами на Майдані, а також, тісно співпрацювали з тодішнім главою Адміністрації президента Сергієм Льовочкіним". За інформацією американського експерта, Рибачук знав про наближення жорстокого придушення протестів, але не повідомив про це іншим учасникам Майдану.

Дюрсо також пише, що співпраця Рибачука з режимом Януковича полягав у спробах зупинити революцію. Експерт звертає увагу на те, що навіть після застосування насильства проти протестувальників і появи вимог про дострокових президентських і парламентських виборах, Рибачук продовжував закликати до припинення протестів.

На думку Дюрсо, підозрілої також є діяльність Рибачука на посаді глави Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАРЕШТІ) українського відділення Transparency International, де він різко критикує закупівлю зброї і український військово-промисловий комплекс.

"Ключовою вимогою цієї ініціативи є розсекречування інформації про безпеки і оборони - дивний пріоритет під час війни з Російською Федерацією", - дивується американський аналітик.

Автор також звертає увагу на те, що ГО "Центр UA" (Рибачук є головою правління цієї організації, - Апостроф.), "Українська правда" та студія телекомпанії "Громадське телебачення" - розташовані в офісах, які належать російському олігархові Костянтину Григоришину, партнера Сергія Льовочкіна, який є колишнім клієнтом опального американського лобіста Пола Манафорта (його судять у сша за фінансові злочини).

Експерт вважає, що уряду США необхідно розібратися "хто є хто" в українських групах громадянського суспільства.

"Враховуючи тривалу історію впливу Москви на країну, росіяни мали достатньо можливостей спробувати підкупити публічних лідерів. Громадські організації, які беруть активну участь у популяризації демократії або здійснюють медійну активність (а можливо, насправді займаються просуванням інтересів олігархів) зазвичай сприймаються Заходом як хороше явище - але є вагомі підстави ставитися скептично до цих груп", - пише американський військовий аналітик Джеймс Дюрсо.

    Реклама на dsnews.ua