• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Екскерівник Генштабу заявив про знищення документів, пов'язаних з анексією Криму

Реклама на dsnews.ua

У Генеральному штабі Збройних сил України знищили документи, які стосувалися розпоряджень керівництва держави та ЗСУ в період анексії Криму Росією в 2014 році

Про це розповів колишній начальник Генштабу — головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана в інтерв'ю виданню "Гордон", передає "ДС".

За словами Замани, його захист отримав відповідні підтвердження в Генштабі.

"Часу минуло достатньо. Ми багато речей проаналізували, розпитали — люди знають, що було, чого не було... Жоден військовий, який був в Криму, жоден військовий в Генеральному штабі не знає про жодні накази (чинити опір окупантам, — ред.). Ми надіслали запит до Міністерства оборони і отримали відповідь, що розвідувальних відомостей про порушення повітряного простору в Криму, про застосування збройних сил РФ, про розпорядження Олександра Турчинова (тодішнього в.о. президента — ред.) про застосування Збройних сил, якихось наказів немає. Відповідь наступна: всі ці матеріали були знищені в 2016-2017 роках. Нам так відповіли в Міноборони ", — розповів Замана.

Його захист надав виданню отримані з Генштабу документи.

У відповіді начальника юридичної служби Повітряних сил ЗСУ Сергія Дубровського від 6 жовтня сказано, що інформація і документи про те, коли вперше і скільки разів протягом лютого-березня 2014 року російські літаки та вертольоти вторгалися в повітряний простір України над територією Криму і Севастополя, відсутні "у зв'язку з їх знищенням відповідно до акту на знищення МНСІ №1781 дсп від 22 грудня 2017 року". За інформацією Дубровського, відсутня й інформація про спроби ВСУ знищити цю російську авіацію. Відповідні документи були знищені за актом на знищення МНСІ №293нт від 26 травня 2016 року.

На думку екскерівника Генштабу, знищити матеріали могли тільки за "розпорядженням зверху".

"Яка причина? Або приховати свою бездіяльність, або приховати свій намір. Тому що це дуже важливі матеріали", — зазначив Володимир Замана.

У ще одному запиті захист Замани просила Генштаб надати інформацію про письмовий наказ в.о. президента Турчинова на застосування зброї проти російських окупантів у Криму у 2014 році.

У відповіді т.в.о. начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України Руслана Басистюка сказано, що 19 лютого 2014 року командирам ВСУ всіх рівнів були надані рекомендації щодо порядку використання зброї під час надзвичайних ситуацій, пов'язаних зі спробами несанкціоновано проникнути на військові об'єкти, заволодіти зброєю, військовою технікою, боєприпасами та іншим майном, які були підписані тодішнім начальником Генштабу Заманою. При цьому наголошується, що інформація про відповідний наказ Турчинова відсутня.

Як писала "ДС", колишньому начальнику Генерального штабу ЗСУ Володимиру Замані повідомили про підозру у вчиненні державної зради спільно з експрезидентом Віктором Януковичем. Слідство вважає, що Замана, діючи у змові з колишнім президентом Януковичем і двома екс-міністрами оборони, в період з 2012 по 2014 рік цілеспрямовано знижував обороноздатність України. Надалі такі дії призвели до анексії Криму Росією.

    Реклама на dsnews.ua