• USD 28
 • EUR 33.5
 • GBP 38.6
Спецпроєкти

Екс-посол Канади в Україні Ващук: Де помилились антикорупціонери і чому реформи не були завершені

Реклама на dsnews.ua

Після Революції Гідності Захід намагався підтримувати Україну і її прагнення до змін, але далеко не завжди йому це вдавалось

Про це заявив колишній посол Канади в Україні (2014-2019 рр) в ході своєї доповіді "Вибачайте, якщо щось було не так: західня підтримка реформ в Україні, 2014-2019".

У 2014 роках в Україні почалась ціла хвиля реформ, однак далеко не всі вони були завершені і мали позитивний результат. На думку Ващука, можна виділити 10 основних причин, чому цього не сталося.

 1. «Реформ-більшовизм. Якщо не 105% — то зрада». Українці не можуть радіти, коли є 80% успіху реформи — частково успішні реформи були оголошені громадськими організаціями провалом, що сіяло зневіру в реформах як таких.
 2. «Дві рівнозначні війни — Росія і Корупція». Не можна було ставити знак рівняння у війні з Росією та боротьбі з корупцією — головною була війна з Росією.
 3. «Антикорупція понад усе. Ранше ніж верховенство права». «Хрестовий похід» проти корупції не був найкращою ідеєю з точки зору досягнення результату для країни, де в корупції задіяний майже кожен.
 4. «Манівці на маргінесах. Призабуті середньостатичні українці». Міжнародні та громадські організації забули про звичайних українців, які не отримували уваги.
 5. «Інфографіка без живої душі. Комінукація без серця, але з жовчю». Красиві інфографіки громадських організацій, які апелюють до раціо і сіють негатив.
 6. «Лявіна чужинецьких вимог і візитів. Перезавантаженість підзвітністю». Урядові реформатори були перевантажені міжнародними зустрічами та заповненням звітності та мали менше часу на реформи через це.
 7. «Обережно, але не бистро. Хто рано дає, дає двічі». Міжнародні проєкти, які змогли розгорнутися швидко, мали подвійний ефект.
 8. «Надскладні управлінські експерименти. Країна — лябораторний крілик». Міжнародні консультанти могли пропонувати експериментальні рішення, які не знайшли підтримки в їхніх країнах.
 9. «Міражі «деліверології». Проєкти не доходять до політичного адресата». Люди на місцях бачили позитивні зміни, та ніяк не повʼязували це з владою в Києві, завдяки якій ці зміни насправді відбулися, а активісти сварили політиків з Києва, коли ті їхали відкривати школи чи садочки.
 10. «Зацикленість на другорядних ризиках. МФВ, мораль, і як ціна на газ спалила уряд». Вимога збільшити ціну на газ була другорядною та її реалізація суттєво підірвала репутацію Уряду та його здатність провадити інші реформи.
  Реклама на dsnews.ua