• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Ексглава служби морського і річкового транспорту Петренко опублікував відео аварії судна Arvin

Реклама на dsnews.ua

Колишній глава служби морського і річкового транспорту Дмитро Петренко на прикладі катастрофи судна Arvin пояснив, чому Україні необхідно ратифікувати Конвенцію із захисту прав моряків

Відео моменту перелому корпусу судна Arvin біля узбережжя Туреччини Петренко опублікував на своїй сторінці в Facebook, передає "ДС".

"Ми співчуваємо морякам екіпажу суховантажу Arvin, який затонув 17 січня в Чорному морі біля узбережжя Туреччини. Поки немає офіційних висновків комісії з розслідування, я не хочу заглиблюватися в технічні подробиці аварії, і сподіваюся, що пошукова операція завершиться успішно. В той же час, ситуацію ускладнює те, що Україна досі не ратифікувала конвенцію MLC 2006", — написав Петренко.

Ексглава служби морського і річкового транспорту підкреслив, що Україна є єдиною країною чорноморського басейну, яка до цих пір не приєдналася до Конвенції про працю в морському судноплавстві 2006 року (Maritime Labour Convention (MLC) 2006). Конвенція з 2019 року перебуває на розгляді в Офісі президента України, і вона до цих пір не ратифікована, а українські моряки, які за чисельністю входять до світової пʼятірки, продовжують страждати.

"Моряки із затонулого судна Arvin після повернення в Україну залишаються один на один зі своїми проблемами — моряки втратили гроші, матеріальні цінності, потребують лікування. Але оскільки ми ще не приєдналися до конвенції MLC 2006, Україна не має підстав вимагати від судновласника компенсації цих витрат", — зазначив Петренко.

За словами колишнього глави служби морського і річкового транспорту, якби Конвенція була ратифікована, то українські моряки взагалі не мали б шансів потрапити на настільки старе судно, яке знаходилося в поганому технічному стані, і, до того ж, взагалі не призначене для зимових переходів через Чорне море напряму. У такому випадку крюінгова компанія на території України несла б пряму відповідальність за тих моряків, яких вона відправляє в рейс. І сама крюінгова компанія переконувалася б, що умови роботи моряків, відпочинку, оплати праці, відповідають вимогам цієї Конвенції.

"Підписання Конвенції про працю в морському судноплавстві — це не тільки про адекватність умов праці моряків, а про найголовніше — життя та здоровʼя моряків і безпеку судноплавства", — резюмував Петренко.

    Реклама на dsnews.ua