• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Експерт про скандал зі "столітніми деревами" на 40-річному Оболонському острові: "Це невдала кампанія проти Києва та киян"

Розповсюдження неправдивої інформації про нібито знайдені 100-літні дерева на Оболонському острові, який було штучно створено лише 40 років тому, — це замовна кампанія проти Києва та киян

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив політичний експерт, народний депутат VIII скликання Олександр Черненко, передає "ДС".

"Еко-активісти, які сіли "в калюжу" з деревами на Оболонському острові, – це невдала кампанія "слуг" проти Києва та киян. Бо зарядити "екологів", навіть не перевіривши документацію, могли лише ті, хто отримав швидку задачу і велику котлету", — заявив Олександр Черненко.

Він зазначив, що інформація про нібито наявність 100-літніх дерев і кущів на острові, які прорідили, щоб зробити рекреаційну зону для киян, суперечить висновкам експертиз.

"Відкриваємо звіт археологів НАН України по об’єкту острів Оболонський в Оболонському районі м. Києва, який є у відкритому доступі. Там чітко зазначено: острів намито у 1970-1980 роках. Археологи зробили зрізи і дали висновок: в стратиграфічних шурфах археологічні матеріали не виявлені, культурні шари чи об’єкти не зафіксовані. Очевидно, столітні дерева аж ніяк не могли вирости на острові, який штучно створили у 1980х роках. Кісток мамонтів там теж нема. А є лише глина і пісок, які намивали, коли будувалася Оболонь", — наголосив Черненко.

Екснардеп також нагадав, що це не перша хвиля негативу щодо нових об’єктів столиці.

"В медіа несеться кампанія по "Мосту-Хвилі" на Оболоні. Комусь дуже муляє об’єкт з "Азовсталі" і ніяк не відпустить. Шквал нечистот в ЗМІ по мосту, який для киян збудували за кошти французів, пройшов. Сьогодні взялися за Оболонський острів, до якого цей міст веде", — підкреслив Олександр Черненко.

    Реклама на dsnews.ua