• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Експерт розповів про міфи навколо пропорційної системи

Реклама на dsnews.ua
Пропорційна система популярна в Україні, тому що так партії можуть отримати місце в парламент тільки завдяки гаслам і рекламі

Про це в ході відеоконференції "ДС" заявив голова правління Українського центру громадських даних, електоральний географ Сергій Васильченко.

"З мажоритарною системою одними гаслами і телерекламою не пройдеш. Чому і стала популярною пропорційна система. 1998 рік, коли Партія зелених, фактично, з допомогою ТВ-реклами яскраво про себе заявила і отримала необхідну кількість голосів.
Ідею з пропорційною системою запустили на початку 90-х, в першу чергу, наші демократи", - заявив він.

Крім того, він зазначив, що навколо пропорційної системи існує багато міфів. "Одним з міфів було те, що європейські країни мають пропорційну систему, а мажоритарка - пережиток СРСР і від неї треба відмовлятися. Навіть я спочатку вірив, що потрібна така система. Потім коли поїздив за кордоном, вивчив питання і зрозумів, що не все так просто - мажоритарка працює в демократичних країнах, і для нас в чомусь було б навіть краще. І цей міф існував досить довго", - зазначив експерт.

За його словами, в США, Великобританії або Франції діє мажоритарна система і вона не змінювалася.

"У нас існує штамп: прогресивна - пропорційна система, а мажоритарна - не дуже. Чому перейшли на пропорційну систему: в 90-х роках зрозуміло, що у нас демократи не вміють домовлятися", - резюмував Васильченко.

    Реклама на dsnews.ua