• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Експерт викрив брехню щодо "вікових дерев" на острові, створеному 40 років тому: "Не здивуюсь, якщо вони там знайдуть і люльку козака Мамая"

Інформація деяких екологів про знищення на Оболонському острові "вікових дерев" не відповідає дійсності, бо сам острів був штучно створений лише 40-50 років тому

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив експерт Олексій Голобуцький, опублікувавши висновки зі звіту архітектурно-археологічної експедиції інституту археології НАН України, передає "ДС".

"Київські "екологи" знайшли столітні дерева на Оболонському острові, який штучно насипали 40-50 років тому)) Легко дурити тих, хто не перевіряє інформацію. Нещодавно "екологи" розродились "сенсацією": під час будівництва зони відпочинку на Оболонському острові в Києві було зрублено 200 столітніх дерев. Тобто за логікою "екологів", дерева, які Леніна бачили, Кличка не пережили. Звучить страшно. Але я, по-перше, киянин, а по-друге — історик за освітою. Пішов шукати джерела. Згідно з офіційним висновком Інституту археології НАН України, комплексний аналіз письмових та картографічних джерел вказує на штучне створення острова Оболонський лише у другій половині ХХ століття. Його насипали у 1970-80-х роках", — написав Олексій Голобуцький.

Він зазначає, що за підсумками проведення археологічних науково-рятівних робіт 2023 року встановлено штучне підвищення рівня острову під час забудови Оболонського масиву у 1970–1980 роках. У стратиграфічних шурфах археологічні матеріали не виявлені, культурні шари чи об’єкти не зафіксовані.

"Тобто "столітні дерева" існують лише в голові у тих, хто накидує на вентилятор. Брехня викривається просто, якщо трохи подумати та пошукати матеріали. Проте я не здивуюсь, якщо за деякий час окрім столітніх дерев на острові знайдуть люльку козака Мамая або артефакти дохристиянської доби", — іронізує Голобуцький.

    Реклама на dsnews.ua