• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Експертиза довела провину генерала Назарова у загибелі літака Іл-76 у Луганську (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

Генерал-майор ЗСУ Віктор Назаров міг і повинен був вжити заходів для забезпечення безпеки літака Іл-76, який був збитий терористами у Луганську, але не зробив цього

Про це із посиланням на результати судової комісійної військової експертизи повідомив адвокат родичів загиблих десантників Віталій Погосян, інформує "ДС".

"Відповідь на основне питання однозначна: дії посадових осіб штабу АТО на чолі з начальником штабу генерал-майором Назаровим, які здійснювали планування та операції з перевезення зведеної парашутно-десантної роти літаками Іл-76 14 червня 2014 р., знаходяться в причинному звʼязку з настанням тяжких наслідків, що призвели до загибелі військовослужбовців, членів екіпажу, втрати озброєння, військової техніки та іншого військового майна", — написав Погосян на своїй сторінці в Facebook.

Він додав, що наступне засідання по Назарову призначено на 14:30 24 вересня.

В оприлюдненому Погосяном документі (див. нижче) зазначається, що жодних дій щодо забезпечення вжиття відповідних заходів, спрямованих на подолання протиповітряної оборони противника та захист літаків від ураження їх наземними вогневими засобами поблизу аеродрому м. Луганськ, які б гарантували успішне виконання бойового завдання, Назаровим не було сплановано, організовано та здійснено.

"Під час дослідження наданих документів експерти зʼясували, що генерал-майор Назаров В. М. як начальник штабу – перший заступник керівника АТО на території Донецької та Луганської областей в умовах, що склалися на 13.06.2014, міг і мав можливості вжити заходів щодо запобігання ураженню літака ІЛ-76МД №76777 14.06.2014", – сказано у висновку.

Нагадаємо, генерал Назаров був засуджений за службову недбалість за загибель літака Іл-76 в Луганському аеропорту на 7 років, зараз подав апеляцію, вирок не винесено. Також він одним з фігурантів справи про Іловайськ, щодо нього зареєстровано окреме провадження, але це справа досі до суду не надійшла.

14 червня 2014 під час заходу на посадку в аеропорт Луганська терористи з ПЗРК збили Іл-76, на борту якого перебували 49 українських військовослужбовців, усі вони загинули.

    Реклама на dsnews.ua