• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Еквівалентно злочину: в МЗС України поскаржилися на заперечення РФ Голодомору

Реклама на dsnews.ua

Заперечення Російською Федерацією Голодомору 1932-1933 років як акту геноциду українського народу можна порівняти з вчиненням цього злочину

Про це йдеться в коментарі МЗС України до Міжнародного дня пам'яті жертв геноциду, передає "ДС".

У МЗС зазначили, що вшанування пам'яті людської гідності жертв геноциду і запобігання цього злочину, серед іншого, вимагає встановлення правди і відновлення історичної справедливості.

"Не дивлячись на встановлені факти, неспростовні дані свідків, шокуючі документи та архівні матеріали, Російська Федерація продовжує заперечувати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу радянським режимом. Це стосується і депортації кримськотатарського народу в 1944 році. У 2015 році Російська Федерація включила статтю Рафаеля Лемкіна, основоположника дослідження злочину геноциду, "Радянський геноцид в Україні" в так званий перелік екстремістських матеріалів. Такі дії російської сторони є показовими, адже співрозмірним скоєнню злочину може бути тільки його заперечення або виправдання", — йдеться в повідомленні.

У МЗС вважають, що "те, що Україна продовжує страждати від зовнішньої агресії і насильства зі сторони Росії в поєднанні з анексією Криму, служить підтвердженням, що відсутність визнання і засудження злочинів минулого, як і утвердження поваги до прав і свобод людини і громадянина, відкриває шлях до здійснення кричущих порушень універсальних норм і правил, у тому числі злочинів проти людяності".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів виділити кошти на добудову комплексу Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

    Реклама на dsnews.ua