• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Епізод із втручанням Угорщини у вибори в Україні потрібно залишити у минулому, – Кулеба

Реклама на dsnews.ua

Потрібно залишити в минулому епізод з втручанням Угорщини в українські вибори для повернення до предметних розмов щодо усіх питань порядку денного між двома країнами

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав на брифінгу у Києві, відповідаючи на запитання кореспондента Європейської правди, передає "ДС".

Він нагадав, що двом угорським високопосадовцям заборонений в’їзд в Україну через втручання у виборчий процес. При цьому він не став коментувати інформацію про те, що заборона в’їзду запроваджена щодо Іштвана Грежі, уповноваженого угорського міністра, відповідального за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям, держсекретаря Яноша Арпада Потапі.

"Я за конструктив, за позитив, але якщо хтось з партнерів перетинає червону лінію, він одразу отримуватиме від нас дуже сильного копняка, який виштовхає його назад за червону лінію", — заявив Кулеба.

Водночас він виступив за те, щоб залишити в минулому цей епізод з втручанням у виборчий процес в Україні.

"Угорщина зробила свій крок, ми зробили крок у відповідь. Ми діяли жорстко, тому що йдеться про принципове питання. Я сподіваюся, що цей епізод залишиться в минулому, емоції вщухнуть, і ми повернемося з угорськими партнерами до предметної розмови щодо усіх питань порядку денного, яких багато між Україною та Угорщиною", — сказав Кулеба.

Як писала "ДС", громадянська мережа "ОПОРА" зафіксувала незаконну агітацію державного секретаря Угорщини з питань національної політики Яноша Арпада Потапі під час поїздки по Закарпатській області. Існують відеозаписи, де він на зустрічі з угорської громадою відкрито закликав голосувати за "КМКС "Партія угорців України". Згідно із законодавством України, іноземці не мають права брати участь в агітації на виборах.

Міністерство закордонних справ України заявило 20 жовтня, що неодноразово фіксувало ознаки політичної агітації державними службовцями Угорщини під час їх візитів до Закарпатської області. У відомстві закликали правоохоронні структури "дати свою оцінку" цим діям.

Міністерство закордонних справ Угорщини, у свою чергу наполягало, що Потапі під час візиту до Закарпатської області України не здійснював агітацію.

    Реклама на dsnews.ua