• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Покарання за публікацію прослуховувань: Єрмак уточнив ряд моментів законопроекту

Реклама на dsnews.ua
Глава Офісу президента Андрій Єрмак пояснив свою ініціативу ввести кримінальну відповідальність за публікацію таємно зроблених записів розмов чиновників

Про це Єрмак розповів у коментарі "НВ", передає "ДС".

"Думаю, всі розуміють, що така публікація може завдати шкоди національним інтересам України і погіршити відносини нашої країни з іншими державами. Будь-які іноземні партнери України повинні бути впевнені, що нічого з їх розмов з українськими лідерами не буде опубліковано", - вважає глава Офісу президента.

Для цього в ОПУ мають намір підготувати відповідний законопроект. Як уточнив Андрій Єрмак, конкретних напрацювань поки немає, є лише ідея. Перед написанням проекту закону планують проконсультуватися з експертами.

"Мета цієї ініціативи - прибрати з токсичність іміджу України, перестати асоціюватися з плівками і скандалами. І тут неважливо, публікуються запису для досягнення внутрішніх українських політичних цілей або геополітичних результатів. У будь-якому випадку, є велика загроза для інтересів нашої країни", - заявив Єрмак.

Він додав, що така ініціатива не буде стосуватися публікації аудіозаписів розмов, які свідчать про злочини, вчинені вищими посадовими особами України, зокрема корупційних. Вона також не буде поширюватися на роботу журналістів і не буде представляти загрози для свободи слова, вважає глава Офісу президента.

Як повідомляла "ДС", свою ініціативу Андрій Єрмак презентував у недавньому інтерв'ю The Washington Post. Журналісти американського видання відзначили, що такий крок міг би захистити президент Володимира Зеленського та його команду від руйнівних наслідків подібних витоків. У той же час така міра може викликати невдоволення серед журналістів та антикорупційних активістів,

15 січня в YouTube було опубліковано аудіозапис розмови тодішнього прем'єр-міністра Олексія Гончарука з заступником голови Нацбанку Катериною Рожкової і міністром фінансів Оксаною Маркарової, під час якого він заявив, що економічні знання у президента Зеленського "примітивні".

29 березня нардеп фракції "Слуга народу" Гео Лерос оприлюднив відео, на якому брат глави ОПУ Денис Єрмак обговорює питання призначення на різні державні посади за грошову компенсацію.

    Реклама на dsnews.ua