• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Єрмак розповів, кого з "ЛДНР" хотів би бачити в "Консультативній раді"

Реклама на dsnews.ua
В т. н. "Консультативна рада" у рамках Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі повинні увійти представники громадянського суспільства на окупованій території

Про це перед початком візиту до Берліна в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак, передає "ДС".

"Якщо такі представники населення повинні бути притягнуті до переговорного процесу, то вони повинні бути непричетні до військових дій або вбивств наших солдатів, а також нічого не мати спільного з сепаратистськими і терористичними організаціями. Це повинні бути визнані представники громадянського суспільства", - цитує видання слова Єрмака.

Журналісти нагадує, що коли нещодавно українська влада оголосила про намір створити ще один орган в рамках Мінського процесу з "представниками населення" тимчасово окупованих територій на сході країни, це викликало протести в Україні і не знайшло узгодження в Росії.

Єрмак зазначив, що тривають роками в двотижневому ритмі переговори в Мінську "практично не були переговорами", рішення Паризького саміту нормандського формату фактично не виконуються, мало не кожен день гинуть українські солдати, а в рамках переговорів ТКГ, які з березня проходять у відеоформаті, досі не знайшли компромісу з новим ділянок розведення. Єдиним видимим успіхом з моменту саміту залишається обмін полоненими між Україною, Росією і "народними республіками", але і далі залишається під арештом чимало осіб, які розглядаються сторонами в якості кандидатів на обмін.

"Це дуже заважає нам просуватися по всіх інших питань", - сказав Єрмак.

Він підкреслив, що всі домовленості саміту повинні бути реалізовані, а саме: припинення вогню, розведення, розмінування, доступ ОБСЄ та Червоного Хреста до укладеними на неконтрольованих Києвом територіях, а також обмін полоненими у форматі "всіх на всіх".

Нагадаємо, раніше ЗМІ опублікували протокол рішення Тристоронньої контактної групи, засідання якої відбулося у Мінську 11 березня. Згідно з документом, сторонами були підписані домовленості про створення органу, яким зафіксована суб'єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ". Іншими словами, фактично Україна буде вести прямі переговори з бойовиками самопроголошених "Л-ДНР".

У свою чергу, глава Офісу президента Андрій Єрмак запевняє, що новостворений орган нібито не свідчить про початок прямих переговорів з фейковими республіками.

Пізніше більше 50 нардепів від фракції "Слуга народу" в парламенті виступили проти цих домовленостей.Після цього вони зустрілися з Єрмаком в приміщенні Офісу президента України.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пізніше заявив, що багато членів фракції "Слуги народу", які виступали проти створення консультативної ради в ТКГ з участю представників ОРДЛО, після тієї зустрічі змінили свою негативну думку.

Міністр з питань реинтегации тимчасово окупованих територій Олексій Резніков сумнівається, що РФ погодиться на створення даного органу.

    Реклама на dsnews.ua