• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Єрмак обурився збільшенням витрат на утримання органів влади під час кризи

Реклама на dsnews.ua

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав неприпустимим збільшення непродуктивних витрат на утримання органів влади в період економічної кризи

Про це він заявив, коментуючи проєкт державного бюджету на наступний рік, передає "ДС" з посиланням на сайт глави держави.

«Президент України Володимир Зеленський вимагає від усіх органів влади жорсткої економії. Всі витрати повинні бути добре обґрунтованими і дійсно необхідними. Всіх чиновників, хто дозволить собі неадекватні витрати, будуть нещадно звільняти, а кожну підозрілу витрату — ретельно перевіряти», — зазначив керівник Офісу президента.

Андрій Єрмак повідомив, що звернувся до керівництва Міністерства фінансів України та Державного управління справами з проханням ретельно попрацювати разом з народними депутатами між першим і другим читанням проєкту закону про державний бюджет на 2021 рік для раціонального скорочення витрат на забезпечення діяльності Офісу президента.

Він також зазначив, що розуміє необхідність виконання законодавства України щодо підвищення тарифних ставок працівникам бюджетної сфери шляхом поетапного збільшення мінімальної заробітної плати, запланованого в 2021 році. За словами Андрія Єрмака, таке рішення було абсолютно справедливим, адже до сих пір мінімальна зарплата була нижча реального прожиткового мінімуму в країні.

«Разом з тим я закликаю уряд і народних депутатів знайти можливість скоротити інші витрати, без яких ми можемо пройти цю кризу», — зазначив керівник Офісу президента України.

Андрій Єрмак повідомив, що на сьогоднішній день чисельність співробітників Офісу президента України найнижча за останні 10 років (419 при максимальній кількості 579 в 2014-му). Однак, за його словами, в разі неможливості зменшити інші витрати глава держави готовий до 10-процентного скорочення співробітників Офісу президента.

Міністр фінансів Сергій Марченко на брифінгу біля Верховної Ради 18 вересня пояснив, що витрати на утримання Офісу президента в проєкті державного бюджету на 2021 збільшили, оскільки Міністерство фінансів побачило наявність диспропорцій в заробітних платах.

    Реклама на dsnews.ua