• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

ЄС піддав критиці голосування за "правки Путіна" в Росії

Реклама на dsnews.ua

Євросоюз розкритикував голосування за внесенню поправок в Росії. Одним з пунктів, який піддався критиці, стала норма про пріоритет російського законодавства над міжнародним

Про це йдеться в заяві прес-секретаря Служби зовнішніх дій ЄС, передає "ДС".

Так, зазначено, що схвалена на референдумі поправка до статті 79 конституції Росії передбачає верховенство конституції РФ над рішеннями міждержавних органів на основі міжнародних договорів.

"Європейський Союз шкодує про те, що напередодні голосування агітація "за" і "проти" не була дозволена, що позбавило виборців доступу до збалансованої інформації. Ми очікуємо, що всі повідомлення і заяви про порушення, включаючи примус виборців, багаторазове голосування, порушення таємниці голосування та заяви про насильство з боку поліції стосовно журналіста, присутнього для спостереження, будуть належним чином розслідувані", - йдеться в заяві.

Як повідомляла "ДС", в голосуванні брали участь 67,97% виборців, що можна порівняти з рекордною явкою на виборах президента в 2018 році - 67,54%. За поправки проголосували 77,92%, проти - 21,27%.

Нагадаємо, референдум тривав тиждень. На голосування винесли 37 поправок в російську конституцію. Одним з найбільш спірних був пункт, що стосувався зняття обмежень для чинного президента на участь у виборах. Цю поправку називають "обнуленням термінів Путіна".

Як зазначали російські ЗМІ, ще до початку голосування з'ясувалося, що мерія Москви розробляє спеціальний додаток, щоб контролювати явку працівників бюджетних установ за допомогою спеціального сервісу. Журналісти також розкрили схему, за якою людям пропонували за гроші голосувати з підставних сім-карт від імені московських пенсіонерів. Також виявилося, що проголосувати можна кілька разів: дистанційно і на дільниці. В результаті у важкодоступних та віддалених місцях Ямало-Ненецького автономного округу Росії явка на голосуванні за поправки до конституції РФ перевищила 100%.

Пізніше з'явилася реклама, в якій кіт президента США Дональда Трампа, який розмовляє, збирається переїхати в Росію, тому що новий основний закон країни буде гарантувати захист прав тварин.

    Реклама на dsnews.ua