• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

ЄС розгляне питання міжнародного моніторингу в Азовському морі, - Клімкін

Реклама на dsnews.ua
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін попросив глав зовнішньополітичних відомств країн Європейського союзу допомогти у забезпеченні свободи мореплавства в Керченській протоці

Про це передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє, що введення міжнародного моніторингу в Керченській протоці за судноплавством і проходом судів потребує обговорення з Російською Федерацією.

Про це глава МЗС України заявив у Брюсселі після участі у робочій зустрічі з міністрами закордонних справ держав-членів ЄС. За його словами, з главами зовнішньополітичних відомств країн-членів ЄС увага зосереджена на ситуації в Чорному і Азовському морях не в контексті засудження, а в тому, як дати Росії максимально сильний сигнал про звільнення наших моряків і, звичайно, судів". Клімкін повідомив, що попросив допомоги ЄС у звільненні захоплених українських моряків.

"І вони, безсумнівно, посилить їх зусилля. Це те, що я тільки що почув", - зазначив глава МЗС.

Також він попросив глав МЗС ЄС допомогти забезпечити свободу судноплавства в Керченській протоці.

"Другий момент - яким чином забезпечити реальну свободу судноплавства, оскільки те, що відбувається, - це фундаментальний виклик не тільки для нас, але і для всіх", - підкреслив Клімкін.

Також він розповів інформацію, озвучену міністром закордонних справ Болгарії, коли болгарське судно було зупинено на 9,5 днів.

"Коли 9,5 днів шукаєш терористів, як кажуть російські спецслужби, тоді виникає питання - кого взагалі шукають? І це прекрасно всім зрозуміло", - зазначив Клімкін.

Він повідомив, що ще обговорювалося питання, "яким чином все ж таки ввести міжнародний контроль за безпекою судноплавства, за безпекою навігації, оскільки Росія намагається узурпувати права інших, причому і права України і права інших країн".

"Ми говоримо про подібному механізмі з деякими країнами Європейського Союзу. Будемо продовжувати ці дискусії", - зазначив Він і додав, що в ЄС розглянуть питання запровадження міжнародного моніторингу.

    Реклама на dsnews.ua